Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nightwish koncertre mikor...

Nightwish koncertre mikor érdemes odamenni ha az első sorba szeretnék kerülni?

Figyelt kérdés
A Papp László Sportarénában, december 12-én lesz. Ez az első nagy koncertem, szal nem igazán tudom hogy megy ez :D Kiemelt állóhelyre szól a jegyem, de ha van rá lehetőség ,szeretnék minél közelebb lenni a színpadhoz.

2015. nov. 28. 08:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az neked is egyértelmű hogy hamarabb kell menned.Csak mennyit tudok tanácsolni
2015. nov. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen azt gondoltam hogy hamarabb, csak az érdekelne, hogy kb mennyivel hamarabb :D Mert nyilván mások is szeretnének előre jutni
2015. nov. 28. 10:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Olyan 10-12 órával a kezdés előtt lehet, hogy csak pár ember fog a bejáratnál várakozni. Legalábbis Bécsben egy 7-8 körül kezdődő koncertnél mikor reggel 10-kor elnéztünk arra, már több tucatnyian várakoztak.
2015. nov. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyári budapesti Nightwish koncertre 3 órakor álltam be a sorba, és a 2. sorba sikerült helyet szereznem. Cserébe viszont majdnem elájultam a koncert végére, mert több órát álltam a tűző napon víz nélkül. :D

A mostani Nightwishra inkább nem megyek oda korán, mert úgy vettem észre, hogy olyan koncerteken, ahol van kiemelt álló, ott simán előre lehet menni, ha később érkezel is. Az előzenekarok után a szünetekben úgyis sokan fognak menni sörért vagy wcre, úgyhogy akkor tuti előre lehet menni. :D

2015. nov. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én a 2012-es koncerten voltam ugyanitt. Nem mentem oda olyan korán, csak kb. egy órával a nyitás előtt, így persze nem álltam elöl a sorban, de azt láttam, hogy amikor nyitottak, jó páran már rohantak, másztak át a kerítésen, taposták szét egymást, sok idegen zászlós emberke is volt közöttük. Az kevéssé számít, hogy kint milyen sorrendben álltál, mert a tolakodás az megy, illetve mikor bejutottál a kapun belülre, még egyszer sorba kell állni, hogy egyáltalán az épületbe bejuss és az épületen belül is meg kell találnod a bejáratot a te részlegedbe (erre még rájön, hogy télen, gondolom, a cuccodat is le kell tenni valahova, erről nincs tapasztalatom még). Én még előtte (már úgy értem, az épületen belül) elmentem vécére, hogy ne közben kelljen kijönnöm, ha egyáltalán ki tudnék, illetve sikerült legutoljára megtalálnom azt a bejáratot, ahol az olyan típusú jeggyel kellett bemenni, mint az enyém. Szóval egyáltalán nem mondhatnánk, hogy korán értem oda, de utánam is még rengetegen jöttek még, és összességében véve nem álltam rossz helyen (mondjuk kb. 10-en álltak sorban előttem). Erre még rájön az, hogy a legelső szám legelején két ember elindult előre, és amikor ezt láttam, gyorsan a nyomukba szegődtem és a hátuk mögött teljesen simán előre mentem, úgy kb. a 4. sorba. (Olyan thug voltam.) Ráadásul a színpad és az emberek között nem volt olyan nagy rés, mint szokott, szóval teljesen közel voltunk.


A tanulság ebből az egészből az, hogy nehogy odamenj órákkal korábban. Lehet, hogy most többen lesznek, mint 2012-ben, de akkor nem is volt kiemelt állójegy, csak sima. Az viszont igaz, hogy a Nightwish kocerteken nem szokott kivetítő lenni, ahol az embereket mutatják, ezért nagyobb a harc, hogy közelebb juss a színpadhoz. Mindenesetre én most elhatároztam, hogy a zenéért megyek, nem a látványért. Engem csak az zavar, hogy a múltkor már a 4. sorban is úgy éreztem, én vagyok az egyetlen, aki úgy "él" a koncerten. Néha körülnéztem, és mindenki csak állt, vagy még bámultak is rám, hogy én mit ugrálok. Hátrább, felteszem, még ennél is rosszabb a helyzet.


Ha mindenképp az első sorba akarsz kerülni, akkor készülj fel arra, hogy korán menni nem elég, küzdeni is kell, rohanni és fellökni az embereket. Szerintem nem éri meg, de te tudod.

2015. nov. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És azt még el is felejtettem megemlíteni, hogy ha nyitáskor éppen a te kapudnál szerencsétlenkednek (ami volt nekem), akkor máris ugrott az első sorod. Ezért volt, hogy kezdtek átmászni a kapun az emberek, mert a többi kaputól már ömlöttek be. Sor pedig nem állt sehol, mindenki összevissza állta körül a kerítést, mint a színpadot. Persze azt nem tudom, most mennyiben lesz más az egész, csak azt tudom mondani, hogy legutóbb ez volt.
2015. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanácsokat :D Igen, én is azt hallottam hogy elég korán szoktak odaállni, hát megpróbálok majd ügyes lenni a bejutásnál. Persze nem mondom hogy nem elégednék meg egy 3-4. sorral is, csak azért egy 1. sor lenne a leghangulatosabb mégis csak :D Na majd meglátjuk hogy alakul
2015. nov. 29. 16:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem összejött az első sor, és mellesleg a lehető legjobb helyre. :))
2015. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És hogy vezetett oda az utad?
2015. dec. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát a szokásos módon, szinte elsőként kell bemenni kapunyitáskor, úgy. :) És következő szombaton megint Nightwish koncert lesz, yayy. (:
2015. dec. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!