Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitáron érdemes...

Elektromos gitáron érdemes elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés
Teljesen 0-ról, 21 évesen érdemes elkezdeni? Elektromos gitáron szeretnék játszani. Milyen hangkártyát ajánlanátok PC-hez (torzitásokhoz, effektekhez)

2015. dec. 13. 19:41
 1/7 anonim válasza:
42%
Elektromos gitáron tényleg könnyebb játszani, mint klasszikuson, de az utóbbin érdemesebb. Lehet, hogy nehezebb és több időt vesz igénybe, de sokkal biztosabb lesz a tudásod
2015. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

#1: marhaság.


Egyébként meg mi az, hogy érdemes?

Eleve borzasztó szar kérdés.

Csak a pénzedet fogja vinni pokolian, keresni nem fogsz vele egy vasat se.

Saját magad szórakoztatására jó, de ott meg szintén nincs értelme az érdemes kérdésnek.

2015. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem érdemes, drága hobbi és sok időt vesz igénybe.
2015. dec. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt azert szogezzuk le, hogy minden hobbi tud nagyon draga lenni, es altalaban egyik se hozza vissza a penzt.


HA a penz gondot jelent, akkor en kezdetnek az akusztikus gitart ajanlanam. Tudom, mas hangszer a ketto, DE:

- Az alapok megegyeznek, igy ha az egyiken elkezdesz tanulni es fejlodni, a masik is menni fog, ha valtasz.

- Akusztikus gitarbol sokkal olcsobban lehet egy normalisat szerezni, mint elektromos gitarbol (annak az araba bele kell szamolni az erositot is.)

- Ha rajossz, hogy ez megse a te hobid, kevesebbet buksz.


Amin sokan elbuknak az az, hogy az elejen sajnaljak ra a penzt, rossz minosegu hangszert vesznek, igy el megy tole a kedvuk. Eppen ezert akusztikus kezdessel nagyobb az eselye, hogy rakapsz es akkor kesobb veszel egy komolyabb elektromos szettet.

Persze ha a penz nem szamit, akkor vegyel rogton elektromosat.


A masik, amire keszulj fel, hogy rengeteg idot elvesz. Ezen nem lehet segiteni, sok szaz (tobb ezer) orat is bele kell tenni, hogy igazi rocksztar lehess. Az elejen pedig szar leszel, de ha szeretnel elerni valamit, akkor folytatni kell.

Fiatalon azert jobb kezdeni, mert tobbet tudsz gyakorolni, de sose keso.

2015. dec. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Soha sem késő, de fiatalon könnyebben tanul az ember. Nekem Line6 GX hangkártyám van, Pod Studio szoftverrel. Elég egyszerű a kezelése, de nagyon sokat tud, szerintem nagyon szép hangzásokat lehet vele elérni,legalábbis sokkal jobbat, mint egy kb ennyibe kerülő erősítővel.
2015. dec. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az élvezetfaktor a legfontosabb, tehát azt vedd, amire valóban vágysz! Azt fejtegetni, hogy pénzügyileg érdemes-e, teljes félreértése a kérdés motivációjának. Ha valaki azt kérdezné, hogy A vagy B robogót érdemes-e megvenni, senki nem oltaná, hogy de mindkettő csak viszi a pénzt, sose hozza vissza az árát még tömegközlekedéssel összehasonlítva sem, meg veszélyes is... Segítség! Igaz? A lényeg: pontosan tudod, melyik vagy te. Annyit tennék hozzá, hogy hangszer minőségén és állapotán ne akarj spórolni, legtöbbször azért marad ablakon kidobott pénz (hasra ütök) 20000Ft egy porosodó hangszerrel, mert játszani se lehet rajta, megtanulni pedig szörnyű lenne, le is teszi a kezdő elég hamar. Veszel egy Cortot beállítással együtt 100 körül, és nem mondhatod, hogy nem benned van a hiba, ha bármi nehézséged támad. És ha benned van a hiba, akkor épp Te meg is tudod oldani, még ha nem is világos rögtön, hogy hogyan.
2015. dec. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kezdhetsz elektromoson is nyugodtan. Én akusztikoson kezdtem de egy szinten leragadtam és majdnem feladtam. Úgy éreztem többet nem tudok kihozni magamból és abbol a pár akordból és dalból amit megtanultam. De amint meglett az első elektromos gitárom rohamos fejlődés kezdődött el. Majd jött a zenekarozás és a koncertezés. Nem muszáj 100e ft-os gitárokban gondolkozni. Lehet egy 40-50 ezres használt is jó. Ott vannak az SX stratók például. Egy idő után ugyis lecseréled majd azt is meg a százezrest is de ezzel nem buksz sokat. Persze csak akkor van értelme ha nem a nyolcadik hobbid a gitározás mert akkor a többi miatt nem lesz rá időd.
2016. febr. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!