Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megközelítőleg milyen vastagsá...

Megközelítőleg milyen vastagságú húrokat vegyek ha lejebb akarom hangolni a tremolós gitárom?

Figyelt kérdés
Most standart E-ben van 46-os D'Addario húrokkal, kb milyen vastagsúgúakat vegyek D vagy C hangoláshoz hogy a húrfeszesség az kb ugyan olyan maradjon, a rugókat pedig ne kelljen nagyon átállítani ?

2015. dec. 15. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy 10 max 11-es elég erre a hangolásra, de a rugókat így is úgy is állítgatni kell minden újrahúrozásnál.
2015. dec. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
C-re már simán kellhet 12-13.
2015. dec. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

rendben akkor olyankat veszek, kösz!


Igen tudom hogy állítani kell (sajnos) de remélem ezekkel a vastagságokkal csak minimálisan (pl 46-al raknám D-be akkor nagyon át kéne állítani + a húrok is igen lazák lennének)

2015. dec. 15. 19:52
 4/7 anonim ***** válasza:
12-est én drop A#-ra használtam, szóval azt túlzásnak érzem. Persze kinek mi a jó de szerintem az már nagyon feszes lenne C-re nemhogy D-re.
2015. dec. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mind1 ha nagyon feszes lesz C-re akkor méglejebb hanglom, amúgy is csak kísérletezgetni szeretnék mélyebb hangolásokkal mert már kicsi unom a E-t. Aztán nagyon sokféle zenekart hallgatok szóval bőven akadnak számok minden hangolásban. q
2015. dec. 16. 12:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha most alapból 10est használ. akkor nem ajánlj neki ugyanolyat. :D

10-11 még bőven standardra való húr, nekem konkrétan még lötyögős is 10esnek az alja. a 46.

Én standard Ere használok, 52.t

Vagy valami hibrid készlet lenne a legjobb.

11-52 vagy feljebb.. alább ne add semmiképp

2015. dec. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát ez gondolom gitártól függ, nekem az volt a lényeg hogy ha E-ben van 9-46 húrokkal beállítva, akkor milyenek kellenek mélyebb hangoláshoz.


Amúgy időközben vettem 11-49 -es húrokat, és elég nagy szerencsém volt, D standart hangolásra tökéletesek, 1 milimétert sem kellett állítanom a rugókon mert pont tökéletesen volt a híd. Ami azt jelenti hogy a húrok ugyan olyan feszesek mint az előzőekkel volt, így nem kell "megszokni" őket.

2015. dec. 24. 02:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!