Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Pontosan miket szoktak átállít...

Pontosan miket szoktak átállítani egy 6 húros gitáron és hogyan (nyak húrláb stb. ) hogy lehessen ilyen extra mély hangolásokra használni, mint akár egy 7-8 húros gitárt persze megfelelő vastagságú húrokkal?

Figyelt kérdés

2014. jún. 22. 16:12
 1/8 Racz Mario ***** válasza:
Ha tremolos, akkor szerintem a rugot biztosn...ám mit jelent számodra az "extra mély" ? Mert monjuk H-ig simán lehangolhadd
2014. jún. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
még az A#-t is bírja de az extra mély az olyan G#-G
2014. jún. 22. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Átállítani semmit nem kell.

Vastag húrok kellenek, aztán be kell állítani a gitárt.

2014. jún. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb sima gitár már A#-nál meghal , lehetetlen beoktávolni miegymás akármilyen húrvastagság van, G vagy G# hangoláshoz már bariton gitár kell (meghosszabbított menzúrájú) vagy 7-8 húros!
2014. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebben Matthew-nak igaza van.. Messze nem elég az, hogy megfelő vastagságú húr kell a megfelelő hangoláshoz.

Egy "normál" mezúrán hiába tolsz rá akármilyen vastag húrokat, az életben nem fogod normálisan beállítani. Nem arra való..

2014. jún. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szevasz!


Nekem egy Ibanez-em van. ( 2 oktàvos) 13-as hùrkèszletet hasznàlok Drop A hangolàsban. (A E D F# B) Tökèletesen be tudtam àllìtani az oktàvot, a nyakat ès a hùrlàbakat is. Szèpen szòl, màr vagy fèl ève ugyanazzal a hùrkèszlettel. Persze megjegyznèmm, hogy èn sajàt magam àllìtom be a gitàrom. De igaza van a többieknek is, hogy nem akàrmilyen gitàrra tehetsz vastag hùrokat, mert lehet, hogy nem bìrja a nyaka. Ezt azert is fontos àllìtani ha hangolsz, de nem mindig. De ha ilyen mèlyre akarsz hangolni muszàly lesz. Azonkìvül ha recseg nagyon a hùr, (ioyen hangolàsban simàn) a magassàgukat is be kell lõni. De ezt bìzd olyanra aki èrt hozzà, mert ha eltöröd a nyakat vagy a nyakpàlcàt, dràga mulatsàg lesz. A Drop G/G# meg nem ajànlom. Èn pròbàltam màr 6 hùroson ès tùl csùnyàn hangzott. Drop A az ami 6 hùrosan is jòl szòl. Ha valamit rosszul mondtam, javìtsatok ki. Remèlem tudtam segìteni. :-)

2014. okt. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Elõzõ vagyok. Elìrtam, a hangolàs: A E A D F# B .

Hùr: 13-58, 13-60, 12-58, 12-54, 12-52 vastagsàgùak. Azt vàlaszd amelzik kènyelmes. :D

2014. okt. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nyakat és a húrlábat szokták átállítani
2015. jún. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!