Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fémhúros gitárom húrjait...

Fémhúros gitárom húrjait lecserélném, ám elgondolkodtam, hogy megoldható-e, hogy nejlon húrokat rakjak rá vissza?

Figyelt kérdés
Fordított esetben egyértelmű, hogy nem szabad, de vajon ez esetben megoldható, vagy felejtős a dolog?

2015. dec. 21. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Fém húros gitárra csak is fém húros húrokat tegyél.

Ha azokat a kis puha húrokat rá próbálnád tenni a fémhúrosra a gitár ereje biztosan elszakítaná húrozás közben.

Nem fémhúros gitárra találták ki azokat a húrokat azért is vegyed azt amit kitaláltak rá.

Azaz fém akusztikus gitár húr kell neked ide!

2015. dec. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fémhúrosok testének merevebb bordázata van, ezért a kis húzóerejű nejlonhúrok bár nem szakadnának el, de nem tudnák a testet kellően megrezegtetni. Plusz még a felső húrvezetőt is ki kellene szélesítened, mivel a legvékonyabb nejlonhúrnak is .028-as átmérője van.
2015. dec. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

"Ha azokat a kis puha húrokat rá próbálnád tenni a fémhúrosra a gitár ereje biztosan elszakítaná húrozás közben."


Ez azért kicsit vicces volt :D A gitár ereje? elszakítja? Mit?? :DD hajaj..

2015. dec. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

mondtam valamit neki hogy ne tegye rá mert bajok lesznek a húrokkal.

példának hoztam fel szóval nekem ne mond azt hogy ebből nem magyarázom ki magam.

nejlonhúrok nem a fémhúros gitárok nagyobb feszítőerejére vannak ki találva.

2015. dec. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon rossz példát hoztál fel, ne ijesztegesd a tájékozatlan kérdezőket ilyen baromságokkal, mert a végén még elhiszik...

Ahogyan leírták, megoldható, de nem szólna jól, gyenge lenne a hangja. Ha alacsonyabb húrnyomást (könnyebb lefogást) szeretnél elérni, akkorrakj rávékonyabb fémhúrokat.

2015. dec. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

"nejlonhúrok nem a fémhúros gitárok nagyobb feszítőerejére vannak ki találva."


Ne haragudj de ez ugyanolyan butaság mint az előző.

Nem a gitárnak van feszítőereje..-.- hanem a húrnak.

a húr nemfog semmiféle "gitár feszítőerejétől" elszakadni. :D

A húr feszíti a gitár, ezért nem teszünk pl fém húrt klasszikus gitárra, mert a gitárt tönkreteheti, a húr feszítése.

2015. dec. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nuton igazítasz akkor lehetséges, nekem is van olyan eredetileg fémhúros gityóm ami nylon húrral használok és elég jó hangja van. Csak majd ne felejts el a truss rodot hozzáigazítani mert alapvetően a fémhúrok feszítéséhez van állítva.
2015. dec. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!