Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni gitározni?

Figyelt kérdés
Nagy álmom álmom h egy szép napon megtanulok profin játszani. :D És tudom h nem megy olyan egyszerűen meg stb.. És azt szeretném megkérdezni h kb mennyi idő?:) Kisebb koromban 4 évig jártam gitárra de nem ragadt rám igazából semmi. Az első évben a tanárom valami eszméletlenül hülye módon tanított.Vagyis ezt mondta az utána következő tanárom. Még a gitárt is rosszul fogtam állítólag. A további 3 évben meg tudom mi volt velem.. Valószínűleg nem volt meg bennem a kitartás vagy nem tudom.. De most viszont nagyon szeretnék megtanulni. Kb mennyi idő lenne? :)

2015. dec. 22. 19:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt semmi nem ragadt rád? :O Először akkordokkal kezd,ezt 1 hónap alatt meglehet tanulni.Utána többi menni fog,ezekhez szerintem tanár sem szükséges.
2015. dec. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :) Hát nem nagyon :/
2015. dec. 22. 20:58
 3/26 anonim ***** válasza:
Esetleg még tippként,kezdheted pár egyszerű riffel.Ha tudod mi az. :) Én is így kezdtem,azután csak az akkordokkal.Ez egy kis gyakorlatott adott hozzá.Sok szerencsét. :) Ha érdekel még valami írj privátban,bár nem vagyok én sem profi,de azért lehet tudok segíteni. :D
2015. dec. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Értem :) Nagyon szépen köszönöm ^^
2015. dec. 22. 21:41
 5/26 Mojjo ***** válasza:
Milyen gitárod van? Akusztikus? Ha igen, fémhúros, vagy nylonos? Meg klasszikus gitározást szeretnél tanulni, vagy a könnyűzene felé mozdulni inkább?
2015. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Megtanulni soha az életbe nem fogsz tudni. Hogy miért is?

Mert ez egy végtelen folyamat egy emberi élet kevés ahoz hogy mindent tudj az adott hangszeren( pl: minden számot amit eddig megírtak vagy majd fognak nem lehet megtanulni.)

így aztán csak azt mondhatod hogy tudsz játszani valamit gitáron vagy hogy játszok de nem azt hogy megtanultam mert megtanulni nem lehet a hangszert.

2015. dec. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Igazából ami azt illeti eredetileg fémhúros volt. De az egyik tönkrement és lett rakva a helyére egy nylonos. Úgy h most mindkettő vagy h mondjam. És könnyűzene felé hajlok inkább.
2015. dec. 23. 11:03
 8/26 A kérdező kommentje:
De így kb. mennyi idő mire magamtól is eltudok játszani valamit?
2015. dec. 23. 11:05
 9/26 anonim ***** válasza:

Függ attól hogy mennyit foglalkozol vele.

ahhoz hogy mit tudom én virtuóz legyél minimum 8-10 év kell. de mivel már volt a kezedben gitárt ezelőtt így akár hamarabb is elérheted azt a szintet vagy ahhoz közelit.

2015. dec. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Mojjo ***** válasza:

Egy fémhúros akusztikusra húztál nylonhúrt? Egyrészt technikailag sem egyszerű mutatvány, mert pl ezt nem egyszerű (bár nem lehetetlen) megoldani nylonnal:

[link]


másrészt akkor minimum igen érdekesen szólhat a gitárod. Az első lépés az, hogy ezt cseréled, újrahúrozod fémhúrokkal, ha valóban egyáltalán fémhúros gitárról van szó, nem valaki egy klasszikust húrozott át fémmel anno (Cremonáknál vastagon előfordult még a szocializmusban). Egyszerűen egy normális tanuláshoz ez elengedhetetlen. Egy akkord sem fog normálisan szólni, így, felemásan, így nem lehet elkezdeni tanulni.


Második körben pedig:

[link]


Ennél jobb, és jobban felépített gitárlecke-sorozatot nem találsz sehol - legalábbis szerény véleményem szerint. Have fun :)

2015. dec. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!