Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik Dalriada dalszövegeket...

Melyik Dalriada dalszövegeket nem az előadó szerezte?

Figyelt kérdés

A Dalriada ismertette meg velem a "Fordulj, kedves lovam..." szöveget és jó ideig azt hittem, hogy ez a saját szerzeményük. Aztán rájöttem, hogy ez csak egy feldolgozás. Félreértés ebből ne essék, nem az együttestől akarom elvenni az érdemet, mert nagyon szeretem a zenéjüket, hanem inkább ellenkezőleg, más érdemét nem szeretném nekik tulajdonítani.

Szóval valaki tud segíteni, hogy melyik Dalriada dalszövegek olyanok, amiket más írt? (Az Arany János verseket már felismertem)


2015. dec. 27. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
fuh, sok népdalszöveget tesznek a zenéjükbe..pl. a Mennyei harangban is van egy részlet (Indulj el egy úton...)
2015. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Galamb

Mennyei harang ( utolsó versszaka + a zenei alap)

Hajdútánc, nem biztos, hogy az egész, de egyik része az népdalból van

Hunyadi és Kapisztrán (egyik kedvenc)

de biztos van még... :)

2015. dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

jah és a beteg a föld (moby dick) :)


nekem csak ennyi rémlik, meg ahogy az első is írta, rengeteg népdalt kevernek bele a zenébe

de ettől nem kevesebbek, mert nagyon jól átadják

2015. dec. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze nem kevesebbek, nagyon szeretem a Dalriadát és tetszik is, hogy ennyi feldolgozásuk van régebbi magyar szövegekről. Csak ugyanígy más költőknek és dalszövegíróknak is szeretném megadni ezt a tiszteletet, hogy legalább tudjam, hogy ezt vagy azt ők írták.
2015. dec. 28. 06:39
 5/6 anonim ***** válasza:
az a baj nepdalokrol beszelunk, azoknak ritkan van szerzoje :D
2015. dec. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
újabban a Sólymok fészke, Kalapács feldolgozás
2021. febr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!