Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A doboláshoz kell tehetség?...

A doboláshoz kell tehetség? Érdemes elkezdeni dobolást tanulni?

Figyelt kérdés
Most gondolkozom hogy elkezdek dobolni.Én úgy gondolom hogy jó ritmusérzékem van, bár a végtagjaim közt nincs nagy összhang.2.Mennyibe kerül egy dobszerkó?(akár használtan is olcsóbban)
2010. márc. 24. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt így nem nagyon értem hogy tehetség, de ha arra gondolsz hogy ritmusérzék, az kell, ha nincs akkor ne is nagyon próbálkozz dobolással:S.. Attól ne félj hogy nincs összhang a cégtagjaid közt, majd később el fogod tudni különíteni a kettőt és mindkettőre koncentrálni..:) Egy használt dobszerkót sztem (normálisat) már 50e-ért is kapsz.:)
2010. márc. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
oké köszi
2010. márc. 24. 21:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
érdemes elkezdened dobolni.ritmusérzék kell hozzá,az van azt írod.:) a különítés majd menni fog,nem is olyan sokára!! :( HAJRÁ!!
2010. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is nem kell dobszerkó.Elég egy gumilap gyakorolni.Majd pár hónap múlva kell.

Nem fontos a tehetség mert nem látni még az elején.Kezdj el,járj tanárhoz ,majd kialakul.Én 6éve dobolok és az elején én is béna voltam.Hajrá!

2010. ápr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és nem kell egyből Pearl dobszerkó,elég egy használt 50-60ért.És hallás, az is kell hozzá!
2010. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

azt sosem értettem hogy hallás miért kell hozzá :D egyébként meg szerintem mindegy mennyire van érzéke egy embernek az adott hangszerhez, mert a gyakorlás mindenképpen meghozza az eredményét :)

na meg persze a hozzáállás fontos :P

példának okáért, én 15 évesen amikor gitározni kezdtem egy egész hangot eltéveszthettem úgy hogy nem hallottam meg :( 2 éven belül fülről tudtam hangolni (pár hertz tévedéssel)

jah, és ritmusérzékem sem nagyon volt, (azóta együttesben gitározok)

és hogy ide is kapcsolódjak jobban, (persze nem túl magas szinten) de azóta dobolni is tanultam kicsit, az is sokat fejlődik a gyakorlással..

tehát minden azon múlik mennyire szeretnéd :P a zene művészet, nem logika ;)

2010. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát igen ez is egy szempon.Kell hallás mert ha meghallasz egy zenét tudd kivenni belőle a lényeget..De mindegy am a kérdezőnek meg sok sikert!
2010. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:D
2010. ápr. 8. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!