Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok, ti milyen sorrendbe...

Gitárosok, ti milyen sorrendben raknátok egymás után a következő analóg effekteket (pedálokat)?

Figyelt kérdés
distortion , overdrive , chorus , delay , phaser , flanger , tremolo , reverb , compressor , noise supressor , tuner , feedbacker booster
2016. jan. 10. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én biztos nem kötnék be ennyi b#ziságot egyszerre.
2016. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért?
2016. jan. 10. 16:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert minek?

A sok kábel meg csatlakozás csak megeszi a hangot.

2016. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát én ezt nagyon másképp látom.

De sok olyan gitáros van sajnos aki nem is elég tájékozott e téren és nem szeret bíbelődni és le van ragadva az egyszerű jól bevált dolgoknál ...ezzel nem akarlak megbántani se téged sem pedig másokat de nekem pl mindegyik effektre szükségem van időnként. Ezért is tettem fel a kérdést ;)

2016. jan. 10. 17:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Oké, hogy időnként szükséged van rá, de remélhetőleg egyszerre a negyedét sem fogod használni. Amúgy a pontos sorrend nincs kőbe vésve, próbálgass, hogyan tetszik jobban a hangzás. Én a követlezőket mondanám biztosra: distortion, drive, boost legelőre, compressor, és noise supressor a végére. Ezek közé jöhetnek a modulációs efektek, ezek közül talán a reverbet raknám hátra, mert azt esetleg még előfordul, hogy használodmásik modulációval együtt. Az nem valószínű, hogy például egy phasert, flangert meg chorsut vagy hasonlókat egyszerre fogsz használni, legalábbis nem érdemes, mert rettenetesen mosott hangképed lesz. Az efektezés egy kifejezetten jó dolog, de az agyonefektezés nagyon nem az, nem érdemes túlzásokba bocsátkozni.
2016. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem erről van szó, hanem sokkal inkább arról, hogy a kevesebb néha több.

Tudom, Malmsteen ezzel nem ért egyet.

Na de akkor:

Hangoló, zajzár, compressor, booster, od, ds, chorus, flanger, phaser, tremolo.

Aztán a loopba: delay, reverb.

2016. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Arrol szó sincs hogy egyszerre akarnám őket használni :) nyilván nem ...de ezek vannak a tulajdonomban és össze akarom rakni őket helyesen nagyjából

KÖSZÖNÖM a válaszokat

2016. jan. 10. 17:28
 8/8 Kevinbacsiii válasza:
a booster ,overdrive, distortiont a zajzárt és a kompresszort egyenesen az erősítőbe ha van hangolód azt hagyd utoljára. a többit ha van az erősítőbe effekt loopba sokkal tisztább lesz és érthetőbb legalább is nálam bevált (peavey bandit 112)
2016. jan. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!