Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mekkora az ideális gitár méret?

Mekkora az ideális gitár méret?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy ha egy gitart magunk mellé állítunk, meddig kell érnie kb? Amikor kisebb voltam így választottuk a tanárommal a mostani gitáromat is. Nos azóta nőttem, és új gitárt vásárolnék, de nem emlékszem, milyen az ideális méret. Hülyén fogalmaztam, de remélem értitek. Köszönöm!

2016. jan. 16. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha elmúltál 10-12 éves, akkor normális, 4/4-es máretű gitárt vegyél, kisebbet csak kisgyerekek szoktak használni, vagy például utazásnál jó, hogy pici helyen elfér.
2016. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2016. jan. 16. 21:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem olyan 100 cm körül van a 4/4 méretű gitár hossza

Ezt ajánlják már 150centi feletti zenészeknek

És igen, már olyan 10-12 évesen már sokkal érdemesebb a 4/4 méretet venni, mert pár éven belül kinövik a gyerekek, és nem olyan dolog ez amit farmerzsebből elővett apróval kifizet az ember. Meg 4/4 méretben sokkal nagyobb a választék, és a minőségibb hangszerekből is több van.

2016. jan. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a magasság dolgot nem tudom honnan vette.. elég nagy butaság. Gitár méreett a karod, kezed, kézfejed méretéhez kell igazítani. ami meg ugye nem igazán függ össze a magassággal..
2016. jan. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!