Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A floyd rose-os gitároknál...

A floyd rose-os gitároknál lehet oktávot állítani a hídnál valamilyen csavarokkal?

Figyelt kérdés

2016. jan. 25. 03:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet...
2016. jan. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De hol és hogyan?
2016. jan. 25. 10:20
 3/12 anonim ***** válasza:

A húrok alatt van minden csúszkán egy kis csavar, amit imbuszkulccsal állíthatsz. Hangold be a gitárt, és pengesd meg a húrt a 12. bundnál. Ha az oktáv magasabb az alaphangnál, a csúszkát a test vége felé kell tolni, ha alacsonyabb, akkor a fej felé. Ezután ENGEDD LE a húrt, különben a feszítőerő teljesen behúzza a csúszkát.

Lazítsd meg az imbuszt, és nagyon kicsit told el a csúszkát arra, amerre az oktáv alapján kell. Szorítsd meg, hangold fel a húrt, és ellenőrizd az oktávot.

Elég babrás meló, de az új húrkészlettel elég egyszer megcsinálni.

2016. jan. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyjából értem... Nekem az E1 (magas E) húrnál ugy van, hogybüresen pengetem, majd az oktávját a 12 bundnál, és ott majdnem egy fél hangot el van csúszva lefelé, tehát majdnem D#, az É helyett, egy napot azzal tököltem, hogy javitsam ki a hibát de nincs eredmény. Amugy csak ennél a húrnál van. A hurnak a tiszta oktávját ugy kapom meg, ha a 12 bundnála húrt megtolom a bundon (a többi hur irányába), vagyis pontosabban, hajlítom, ezáltal feszül a húr, és igy kapom meg a kívánt hangot.
2016. jan. 28. 11:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Az valami nagyon durva oktávhiba, simán lehet, hogy javíthatatlan.

Mindenesetre egy csomag friss húrral kezdeném.

2016. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként az is lényeges, hogy a 12. bundnál a lefogott hang és az üveghang (az ujjad csak hozzáér a húrhoz, de nem a két bund között, hanem pont a bund felett) szintén egyezzen, a csúszkákkal ezt is be lehet lőni.
2016. jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Eddig is mindenki erről beszélt hello.
2016. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Már próbáltam, de ott nem adja ki azt a tiszta üveghangot, egy nagyon torz hang születik. Megérteném, ha egy kis eltérés lenne a sima húr ês az üveghang között, de ezt nem is lehet üveghangnak nevezni :(
2016. jan. 29. 14:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi??
2016. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a gagyi műanyag szemöldököt bevágta az e1?
2016. jan. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!