Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek Freddie Mercury...

Szerintetek Freddie Mercury -nek, vagy Zámbó Jimmy -nek volt jobb hangja, nagyobb hangterjedelme?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 16:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
'are you shitting me darling?'
2016. szept. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
76%
Hát, nem tudom hogy számít-e, de biztos forrásokból tudom hogy Zámbó Jimmy egy azaz EGYETLEN alkalommal SEM énekelt élőben, miután befutott. Minden alkalommal HD sávon ment az előre felvett ének (igen, még a BS-ben is), viszont vérprofin playbackelt és nagyon odafigyeltek hogy ne bukjon le. Az egész szakma tudja ezt róla. Ehhez képest egyrészt F.Mercury minimum annyival jobb volt hogy ő viszont SOHA nem playbackelt, másrészről pedig egyébként is ő volt a valaha élt legnagyobb pop/rock énekes úgyhogy vita lezárva :D
2016. okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
23%

Számomra Mercury meg sem közelíti Jimmit.Én így gondolom .Kinek melyik tetszik.Mercurynak volt pénze arra hogy a média világsztárt csináljon belőle,de ez még nem azt jelenti hogy ő a kicsoda micsoda.Magyar énekesekből együttesekből miért nem lesz világsztár senki,nem hinném

hogy nem volna alkalmas senki se rá.Azt meg honnan veszed hogy Mercury nem playbackelt soha?

2017. jan. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
84%
Zámbó Jimmy egy szörnyű énekes volt.
2017. jan. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
90%

13: Hát, először is, ha véletlenül előfordult is volna hogy Mercury playbackelt, az még mindig kisebb baj lett volna mint a tény, hogy Z.J. EGYSZER sem énekelt élőben a profi pályafutása alatt. Azért érezzük a különbséget. Amúgy abban a státuszban amiben Mercury volt, ez gyakorlatilag vérciki lett volna. Amúgy ő köztudottan az a fajta volt aki nem tudott szarul énekelni. Hallgasd meg az Innuendo c. dalt. Iszonyatos fájdalmak mellett, halálos betegen énekelte el ELSŐRE 2 vodka társaságában. Ő a zenészberkekben egy etalon volt akkor is amikor még élt és alkotott.

Zámbó Jimmy-t soha nem fogadta be a szakma és ő maga is sokat tett azért hogy külön kelljen őt kezelni a többiektől. Jimmy-nek amúgy a hangadottsága valóban remek volt. Ez a tény mégnagyobb bűnné teszi hogy playbackelt.

2017. jan. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem mind a kettő istencsászár volt. Szakmailag, nemtom, mennyire voltak jók, de az én füleimnek nagyon kellemesen szólt mindkettő. Én rajongójuk vagyok.
2017. aug. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
És az mit számít,hány oktáv. A Queen együttes saját bevallása szerint, a dobosnak, Roger Taylornak is nagyobb a hangterjedelme Mercurynál, de ő inkább dobolni szeretett. És nem a terjedelem számít. Jon Bon Jovinak fénykorában 4 oktáv és pár hang volt a terjedelme, mégse szereti mindenki jobban, mint valakit, akinek kevesebb. Axl Rose hangja még több oktáv, de engem baromira idegesít, nem szeretem hallgatni a hangját.
2017. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy lehet, hogy nagyok az elvárásaim, de én nem esem hasra 4 oktávtól. Nem azét, mert nem lenne marha jó, hanem mert kapásból mondtam fejből másik 3 énekest, akinek van.
2017. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
91%

Ez az oktáv kérdés akkora baromság. Egyetlen énekes nem tudja kihasználni azt az akár 4 vagy mittudoménmennyi oktávját. Lehet hogy ki tudja erőltetni, de igazából van általában egy jó énekesnek egy 2 oktávos hangterjedelem amiben kényelmesen énekel és szépen is szól ott a hangja. Kb 3 oktáv az, amibe már egy komolyabb dallammozgású dal is belefér. Jimmy sem használt többet igazán 3 oktávnál, nincs is értelme zeneileg.


Na de mindegy is, mert csóró állandóan FULL KAMU PLAYBACKBEN nyomta. Pedig amúgy szép hangja volt. Csak betegesen féltette. Tiszta paranoia volt szegénykém, nem véletlenül mászkált pisztollyal.


Freddie Mercury viszont VALÓDI énekes volt. Irgalmatlanul biztos hang volt, képtelen volt mellélőni ÉLŐBEN sem, akármilyen körülmények között. Azért úgy könnyű volt ám Jimmynek felépíteni az image-ét, hogy stúdióban felénekelt mindent, ahányszor csak akarta és a legjobb verziót ismerte és hallotta tőle mindenki....

2017. dec. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ez igaz. És pl. az említett Jon Bon Jovi a magas terjedelmekben sokszor már inkább sikított, vagy kiabálva tartotta ki. erre jó a 4 oktáv...
2017. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!