Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek mennyi idő alatt...

Szerintetek mennyi idő alatt lehet Van Halen, Slash, Satriani szintre eljutni a gitáron?

Figyelt kérdés
A kérdés az lenne ,hogy miket kéne gyakorolnom ,hogy kb arra a szintre eljussak,és ez mennyi idöbe tellik? Van aki a skálákra esküszik van aki arra ,h tanuljak be számokat,melodiákat ,és azt alkalmazzam. Mégis mi a megoldás? Már pár éve van gitárom,de nem úgy haladok ahogy kéne,de ez minden álmom,hogy olyan profi legyek mint ők... Még annyi,hogy sose jártam tanárhoz,és nem is szeretnék,mert én akarok rájönni mi miért van.Ha lehet olyan válaszoljon aki ért is a gitárhoz valamennyire. Köszi

2016. febr. 9. 01:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés, hogy hány éve van gitárod, hanem az, hogy mennyit gyakorolsz, és milyen ütemben fejlődsz?

Próbálsz-e egyre nehezebb és igényesebb számokat megtanulni, vagy évek óta megelégszel ugyan azzal a 4-5 akkorddal, ami egy szalonnasütős nótázáshoz elegendő?

Lehet tanár nélkül is, de akkor sokkal nehezebb, és nem látni a végét.

Szóval, csak tőled függ!

2016. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát nyilván minnél többet gyakorolsz annál jobb leszel, de nem biztos hogy lehetsz valaha is annyira jó mint a felsorolt zenészek. Bár szerintem kellő gyakorlással és kitartással szinte bárki megtanulhat olyan szinten játszani mint ők, de az már egy másik dolog hogy olyan szinten tud e írni számokat mint ők.


Szerintem a tanár nem rossz dolog, attól mert tanárhoz jársz még nem azt jelenti hogy nem kell rájönnöd dolgokra, vagy nem kell annyit gyakoroldnod, hanem segít ráveztni olyan dolgokra amikre nem is gondoltál, vagy észrevesz olyan hibákat a játékodban amikre nem is gondolnál.


Amúgy szerintem úgy a legjobb neked gyakorolni, ha felbontod a gyakorlásod, pl fél órát gyakorlod a skálákat metronómmal, csak föl-le hogy jól beivódjon és kapásból tudd játszani bármelyik pozíciót, utána gyakolsz vmi technikát egy fél óráig pl legatot stb. szóval szétbontod a gyakorlást 1-2 olyan részre, ahol a technikával foglalkozol és az olyan egyéb dolgokkal amikhez nem igazán kell kreativitás (pl az összes hang megtanulása a nyakon) és utána foglalkozhatsz a kreatívabb dolgokkal, mint az improvizálás és hasonlók, ilyenkor jön legjobban a tanár...

Ezenkívül ha jó az is ha számokat, szólókat tanulsz, mert azokból sokat tanulhatsz, hogy hogyan írj egy riffet, szólót stb. de akkor a legjobb ha mindezt hallás alapján csinálod, nem pedig tabokkal.

Fontos hogy ne csak 1-2 bandát halgass, hanem legalább 30-40 bandát, minnél több fajta stílusból.


Csak ne hogy az legyen hogy gyakorolsz 1 órát, és játszod körbe-körbe azokat a számokat amiket már tudsz, még ha nem is tökéletesen, ahelyett hogy új dolgokat tanulnál, vagy fejlesztenéd a gyenge pontjaidat. Ha kevés időd van a gyakorlásra, akkor meg főleg, próbálj minnél jobban fókuszálni.

1 óra fókuszált gyakorlás többet ér mint 6 óra hülyéskedés a gitáron

2016. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Számokat szoktam tanulni ,ès nem csak 4 akkordot forgatok állandoan :) De ahogy a második hozzászolò mondta az nem biztos ,hogy elèg arra a szintre amire gondolok ,mert sok gyakorlással bárki eljátszik bármilyen solo-t, de avval nem leszek jobb gitáros... Ez olyan mint megtanulni egy Ady verset ,attòl mèg nem leszek költö,hogy tudom szavalni a versèt tökèletesen.Ez a megosztott gyakorlásos ötlet lehet,hogy fog segìteni. Nekem tènyleg ez a cèlom,hogy megtanuljak ùgy mint ök ,ès játszam a saját számaim ,ès nem feltètlen szeretnèk hìres lenni meg rocksztár, csak szeretnèm nagyon elsajátìtani ezeket a kèszsègeket.
2016. febr. 9. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:

hát ez csak rajtad múlik, itt nincsenek rövidítések, titkos módszerek, csak kitartó gyakorlással lehet eljutni egy olyan szintre.

Amúgy annyit hozzátennék, hogy azért az sem egyszerű hogy leutánozz egy számot úgy ahogyan ők játszák.. sokan mondják hogy az nem nagy dolog mert bárki le tudja utánozni, amiben egyetértek részben, mert szerintem kellő kitartással tényleg bárki meg tudja tanulni, viszont az a szintű kitartás kevés emberben van meg, szóval ha valaki eljut egy olyan szintre hogy pl hibátlanul eljátsza a tornado of souls szólóját, az bizony nagy tiszteletet érdemel, még akkor is ha ő egyáltalán nem tud improvizálni vagy a zene elméleti tudása 0.

2016. febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó hát igen vannak olyan solo-k amik még az emlitett Guitar God-oknak is kihivás lenne megtanulni, végül is minden relativ,Pl ami még nehéz lehet a gitáron az egy Mozart ,Chopen, szám..
2016. febr. 10. 02:47
 6/7 uli györgy válasza:
Először is sokat kell skálázni. Attól lesz biztos hangszertudásod. Hogy mi miért van, ahhoz pedig tisztában kell lenni valamennyire a zeneelmélettel. Nem tudom, tanár nélkül mennyire véghezvihető ez. Én iskolába tanultam pl. Az se mindegy, mit tanulsz meg gitáron. Tudni kell hangfekvéseket váltani secperc alatt.
2016. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsò válaszolò, a hangnemre gondolsz? Mert ha megtanulom egy skálának az összes pozicioját akkor már csak csùsztatni kell ès kèsz a hangnemváltás, az igaz ,hogy az is sok gyakorlás ,mert kell emlèkezni az összes hangnem poziciojának a helyère.
2016. febr. 12. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!