Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a két gitár...

Mi a különbség a két gitár között?

Figyelt kérdés

[link]

és [link]

Látom hogy az egyiken máshogy vannak az érzékelőtekercsek, de ez mennyivel változtatja meg a hangzást, vagy miben más?



2016. febr. 13. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Érzékelőtekercsek?

Ha a hangszedőkre gondolsz akkor igen, az egyiken hídnál humbucker van.

Sötétebb, vastagabb, kevésbé fényes pattogó hangzása van, mint egy single coil-nak plusz ami áldás, hogy hum-cancelling, azaz kiszűri az 50 Hz-es hálózati zajt.

2016. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az lenne a jobb választás? Csak érdekes hogy egy árban vannak, a másiknak nincs valami pozitívuma?
2016. febr. 13. 16:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyik sem jobb, csak más. A single coilosat akkor vedd, ha bluest, classic rock-ot stb. tisztább zenét játszanál.

Ha keményebb, torzított játékra is kell, akkor érdemesebb a HSS-t venni.

2016. febr. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha javasolhatok valamit, szinte ezért az árért Affinityt kapsz használtan, ami az eggyel magasabb kategória, és azért jelentősen jobb minőségű hangszer. Ajánlom a GSFanatic oldalt.
2016. febr. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget és a javaslatot :) utánanézek az általad ajánlottnak is :)
2016. febr. 14. 09:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Valóban, humbucker és single coil, egyik sem jobb a másiknál, 2 különböző hangzás, kinek mire kell. De esélyes hogy amennyire kezdő lehetsz még, nemnagyon lesz nálad jelentősége hogy milyen hangszedő van benne..
2016. febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszólóra még reagálva. Maradjunk annyiban hogy egy humbucker "kevésbé" szed össze zajokat, mint egy single coil.. Ha erős zaj van, mindkettő összeszedi, Normál (!!) esetben meg egyik se szed össze annyit hogy zavaró legyen.
2016. febr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nemvagyok kezdő, csak eddig akusztikus gitáron játszottam másfél évig és most úgy gondoltam kipróbálom az elektromosat is :) köszönom mindenkinek :) ment a zöld kéz
2016. febr. 14. 13:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7#-es szokás szerint hülyeséget beszél, mindig kell legyen valaki...

Mindkét típus ugyanannyi zajt "szed össze" akármit is jelentsen ez, de a humbucker felépítéséből adódóan kiszűri a hálózati brummot (innen a neve: "humbucker").

2016. febr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
attól függ milyen zenét akarsz én most veszek gitárt ugyan kezdő vagyok de komolyabbat veszek ami amúgy kezdőnek is jó de kemény zenéhez kiváló,az enyém dupla humbuckeres és egy single hangszedő lesz,ha torzítva akarsz inkább akkor humbuckeres lenne jó,bár nekem más az ízlésem mint ezek a példák
2016. febr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!