Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zenekari próbához milyen...

Zenekari próbához milyen illetve mekkora basszusgitár erősítőt/kombót ajánlotok?

Figyelt kérdés
Pár zenész barátommal zenekar alapításra adtuk a fejünket. A következőképpen épül fel a zenekar: egy gitáros/énekes, gitáros, dobos, én pedig a basszusgitárosi posztot tölteném be. Olvasgattam boltok oldalán a lehetőségekről, főleg külföldi kritikákat különböző fej/láda szettekről, kombókról. Első zenekarom lenne, nyilván megfelelő cuccal szeretnék zenélni, de vannak azért anyagi korlátaim. Én a Fender Rumble 500 V3 kombóját jelölném meg kiindulópontnak, egyenlőre magában használva, később hozzácsapva a kiegészítő ládát. A kombó magában 200.000 jó magyar forint, kb ez a teteje, amit rá tudok szánni jelenleg (jó, plusz 10000 forint még nem csap földhöz). Ez így megefelelne -e, vagy másban gondolkozzak? Egyébként a fő irányvonalat a következő zenekarokkal tudnám leírni: Breaking Benjamin, Sum41, Rufio, néha kicsit döngölősebb, metálosabb témákba belenyúlva (nem ödéjturimembör féle breakdown-poppunk egyvelegre kell gondolni, azt annyira nem kedveljük :D).

2016. febr. 15. 20:33
 1/3 kojee ***** válasza:

Szia

Teljesítményben bőségesen elég.Saját példa: jelenleg egy 150w-os kombót használok amiben 96dB érzékenységű hangszóró van, kb a felére tekerve zajongok, egész hangos dobos, és gitáros mellett, egy kb 30-40 m2 teremben. Az, hogy hangzásban mit keresel, azt meg csak te tudod megmondani. Használt termékekben amúgy gondolkodtál?

2016. febr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, gobdoltam, láttam is pár igen jó ajánlatot, de vagy nagyon messze volt tőlem, vagy a képeket megnézve látszott, hogy nagyon leélt darab. Meg érdekes árrések vannak a használt cuccoknál. Láttam kb 30-tól 60000 forintig és utána 250-300000 forintos ajánlatokat. Az olcsóbbaknál vagy olyan típusok voltak amiket agyba főbe szidtak vagy tényleg rettenetesen messze volt, a drágábbak meg ugye drágák számomra. A lényeges kérdés mostmár az, hogy az általam említett erőlködő milyen minőséget képvisel. Oké, Fender, gitárokban, basszusgitárokban élő legendák, de hangosítás tekintetében semmit nem tudok róluk.
2016. febr. 16. 12:23
 3/3 kojee ***** válasza:

Igazából külföldi fórumokon az általad kinézett kombóról igen jó véleménnyel vannak. A 2x10 hangszórók, amikkel szerelve van, nem annyira lomhák mint egy 15"-os, az említett stílusú zenéhez jobban is illik, mert nem veseletépő mély mormogást szeretnél (gondolom), ha meg mégis akkor tudsz hozzá kiegészítő ládát kötni. Tehát ha kinézted, meg szerelem is, és van rá pénzed akkor szerintem nem fogsz mellényúlni. Persze ha a későbbiekben értékesíteni szeretnéd, érthető módon jóval kevesebbért tudod majd, de gondolom ez nem is igazán kell, hogy szempont legyen. Ha meg érdekelne még ajánlás, akkor javaslom a Hangmester ...Bassmanok... topkot, mert egy szakfórumon csak több tapasztalat tud összegyűlni.

Ésmég az említett árrésbe használt cuccok: pl.:

[link]

[link]

[link]

[link]

ha nem tudsz elmenni,itt szerintem a csomagküldést is meg tudják oldani

2016. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!