Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hangfal rendszer építés?

Hangfal rendszer építés?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok teljesen otthon a hangtechnikában viszont minél előbb el akarom kezdeni.

A lényeg az lenne hogy 2 darab 250w 8 ohmos mélynyomóra gondoltam és 2 vagy 4 darab közepes hangfalra.

Na már most az lenne az elképzelés hogy van egy aktív hangváltó, (na már most ez milyen legyen? milyennek kell lennie?)

és utána megy egy erősítő a mélynyomóknak.

a maradék hangfalra nem szeretnék erősítőt (mondván hogy nem hiszem hogy kell rájuk).

Szeretnék javaslatokat azoktól akik már építettek hasonlót, mire kell ügyelnem? Milyen ma is kapható erősítőt használjak, illetve hogy maga terv megállja-e a helyét? Milyen hangváltót használjak, honnan tudom beszerezni, esetleg megépíteni?



2016. febr. 24. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát azért ez így elég általános.

Minek két mélynyomó?

Minek 4 hangfal?

Erősítő nélkül mi fogja hajtani a hangfalakat? Varázspor?

Milyen célra kell ez az egész?

Mennyi pénzt akarsz rákölteni?

Ezeket kellene tisztázni először.

2016. febr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1 Mert 2 db akarok.

2 Mert 4 akarok.

3 Le van írva a 4. sorba.

4 Zenehallgatásra.

5 Amennyi szükséges.

2016. febr. 24. 20:02
 3/6 A kérdező kommentje:
Haver, magadat hülyézd le, meg a szeretteid! le van írva minden amit tudni akarok, azt hogy te mit akarsz jelen esetbe édesmindegy, mire használnám saját dolog, miért kell? mert úgy lenne jó. És minden kérdés ott van, (ha nem olvastad végig ne válaszolj rá, nem kötelező.) te viszont egyre se válaszoltál, tanácsokat vártam és segítséget nem leszolást, és kötözködést.
2016. febr. 24. 22:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Édesfiam, te nem hogy nem vagy még teljesen otthon a hangtechnikában, hanem elképesztően rossz elképzeléseid vannak.

Próbáltam kicsit feltérképezni a helyzetet, de hogy te ezen megsértődsz, aheyett, hogy értelmesen válaszolnál...


"Minek két mélynyomó?"

"Mert 2 db akarok."

Jó, de minek?

Otthoni körülmények között semmi értelme, semmivel nem ad több plusz, mint egy, csak kétszer annyiba kerül... Újra kérdezem, minek két mélynyomó?


"Minek 4 hangfal?"

"Mert 4 akarok."

... Ismételten, fölösleges. Minden zene sztereóra van keverve, semmivel nem add több élményt négy hangszóró és a plusz hangerőre sincs szükséged egy szobában.


"Erősítő nélkül mi fogja hajtani a hangfalakat? Varázspor?"

"Le van írva a 4. sorba."

???

Ezt írtad:

"Na már most az lenne az elképzelés hogy van egy aktív hangváltó, (na már most ez milyen legyen? milyennek kell lennie?)

és utána megy egy erősítő a mélynyomóknak.

a maradék hangfalra nem szeretnék erősítőt (mondván hogy nem hiszem hogy kell rájuk)."

Úgy igazán kíváncsi lennék még mindig, hogy hogyan fog megszólalni a 4 hangfal erősítő nélkül.

De akkor ezek után a lejátszót se dugd be áram alá, úgy sem kell az neki.


"Milyen célra kell ez az egész?"

Itt is próbáltam kitapogatni hátha filmezésre kell, ott esetleg érthető lenne a 4 hangfal, de ezen is kb csak megsértődtél...


"Mennyi pénzt akarsz rákölteni?

Amennyi szükséges."

Ja... Hát akkor vegyél 26 millióért valami Denon hifit (vagyis kettőt, mert neked mindenből dupla kell ugye), aztán legyél vele boldog.

2016. febr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rendben akkor ebben az esetben azt tudom javasolni hogy kezdjük ujra, renden? Ahogy a felnőtt emberek szokták. :)

És megpróbálom rendesen megválaszolni az első válaszod.

- Két mélynyomóra azért lenne szükség mert így férne el kettő 30cm.

- Nem feltétlenül 4 hanem inkább 2 mégis.

- Erősítő meg kell de ezt le írtam, a közepes, magas hangokat pedig úgy gondoltam hogy a kocsi hátsó hangfalaiból alakítom át hogy a hátsók ne szóljanak hanem az itt mélynyomók mellett szolnának. Ezzel szerintem megválaszoltam hogy mire kell. Na szóval így.

- A pénz meg annyi, amennyi kell az egész projektre. Max szép apránként lesz megoldva, ha annyira vészes.

2016. febr. 27. 13:16
 6/6 anonim válasza:
Hát végigolvastam mindent és egyáltalán nem rosszindulatból de ahogy olvastam én a te helyedben addig egy forintot sem költenék hangtechnikára amíg az alapokkal sem vagyok tisztában, én hangtechnikus vagyok már 23 éve, szóval nem a semmiből beszélek. Először is a lakásba autós hangszóró megoldást felejtsd el, de még a Pa rendszert is, mert ha csak nincsen rá igényed bárhol amit az olvasottak alapján kétlek akkor teljesen felesleges és egy ilyen rendszer kiépítése, használata eleve szakmai tudást igényel, ez nem egy hifi hogy bedugom aztán szól, mindenek előtt a fizikát tanulmányozd ezen a téren ha valóban érdekel ez a szakterület különben a 2 milliós technikád is a szemed előtt fog tönkremenni, már ha bekapcsolni be tudod. De nehogy le legyek pontozva válaszolok a kérdéseidre habár így ehetetlen ahogy az előző válaszoló is írta, a wattokat ugyan nem tudom mi alapján döntötted el meg azt sem hogy minek valóban 2 meg 4 mélynyomó de mindegy, meg hozzá 4 topláda ez így eleve gázos, mindig a mélynek kell erősebbnek lennie nem a magas/közép tartománynak, ezt hivatalosan szakmában 3 dB el többnek nevezzük ha a mélyládád teljesítménye hangnyomásban minimum 3 dB-nél kevesebbet produkál meg se vedd nem fog érvényesülni, de kezdésnek eleve, pláne szobában ha már mindenképp Pa rendszert akarsz bár felesleges, akkor 1 pár 2 utas hangfalat vegyél egy erősítőt mellé egy keverőt és kezdésnek épp elég ha megtanultad a fizikát meg a hangtechnikai alapokat utána fejlesztheted persze csak ha van rá igényed mint írtam. Másodjára a hangváltóból kétféle létezik van a passzív amit a hangfal önmagában tartalmaz, vagy van az aktív kivitel azaz crossover, ezzel az eszközzel tudod saját magad által kívánt tartományban beállítani a mély magas és közép tartományt, Hz-ben adják meg és itt is fontos szerepe van a már előbb említett decibelnek (dB). Az hogy ebből neked milyen kivitelre van szükséged a rendszered határozza meg de kezdésnek felesleges egy ilyen készülék mert ehhez értened kell nagyon könnyen kárt tudsz vele okozni. Egyébként is egy ilyen készülék újonnani ára amit érdemes is megvenni 50 ezertől indul, neked az egész rendszerre kell ennyi kezdésnek. A hangfalaknak két fajtája létezik, van az úgynevezett aktív és passzív, a passzív hangfalak meghajtásához különálló végfok erősítő kell, az aktív hangfalak ezt beépítve tartalmazzák mindössze áramra van szükséged hozzá, a jó minőségűekben található mindkét fajtánál passzív hangváltó beépítve így kezdésnek az az optimális mivel azt úgy rakták össze ahhoz van beállítva tönkre tenni nem tudod vele mint az aktív crossoverrel. Hangfalból kezdésnek bőven elég egy pár azaz két darab mert a sztereó kép így érhető el. Ezek legyenek 2 utas hangfalak azaz tartalmazzanak egy mély és egy magas hangszórót, ezek mellé javaslok egy teljesítményben és minden szempontból hozzá illő végfokot, erősítőt magyarul de ezt most nem fejtem ki bővebben hogy milyet miért hogyan ezt meg kell tanulni a hangtechnika nagyon bonyolult dolog és millió dolgot kell tudnod hozzá. Ha érdekel írj privátban kérdezz bátran! Építeni pedig semmit se építs az megint egy külön téma ahhoz még több szakértelem szükséges, inkább kérdezz mielőtt belevágsz és tanulj sokat nézelődj neten is akadnak eféle fórumok stb! Ezzel nem buksz pénzt, és ne hidd hogy egyszerű a téma egy színpadi hangosítás során gondolom tapasztaltad már egy egy koncerten mi minden eszköz az amivel a technikusok ahogy jómagam is dolgozunk, egy ilyen rendszer kiépítése és működtetése rengeteg tapasztalatot és tudást igényel, és épp úgy hozzá nem értő kézzel egy másodperc alatt tönkre tehető az egész és ez már nem 1-200 ezer forintos kategória! Írj bátran segítek amiben szeretnéd, de ne szólj le senkit mert segítene neked ahogyan előző válaszoló társam is!
2016. nov. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!