Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen erősítőt lenne érdemes...

Milyen erősítőt lenne érdemes vennem?

Figyelt kérdés
Erősítő vásárlás előtt vagyok,de mivel egyáltalán nem értek hozzá és sajnos pénzem sincsen túl sok hozzá ezért nem tudom milyet kéne.Csak otthonra kéne,semmi próbaterem,semmi koncert,semmi ilyesmi csak otthoni használatra.Láttam,hogy vannak ilyen kis vacak 1w-os darabok(nyílván én sem rajongok az ötletért,de mivel a keretem nem túl sok és otthoni használat miatt nem igazán fogom túl hangosan nyomatni,ezért ezt is számításba vettem,szerintetek érdemes,vagy tényleg nagyon vacak,túl halk,stb?),illetve egy 10w-os cort(A cort,ha jól tudom jó márka és a 10w is csak elegendő lenne már úgy gondolom)Persze természetes,hogyha a kettő közül kell választanom,akkor inkább a másodikat kellene,de a pénz miatt azért nem mindegy a dolog és ha esetleg az első is megteszi,az is elviselhető akkor én beérném azzal is.Viszont ha tényleg olyan vacak az,akkor marad a másik.Vagy még van egy harmadik lehetőség,hogy veszek valami no-name darabot használtan(mert olyat láttam,csakhát nem igazán tartom túl jó ötletnek.Normális márkában használtat,jó áron meg nem is igazán találtam,meg azt sem tudom erősítőből ha márkás is érdemes -e egyáltalán használtat venni,nem értek hozzá).Más lehetőségem egyenlőre sajnos nincsen,veszek majd egy normálisabbat,amint lesz rá pénzem,de addig is legyen valami.

2016. febr. 27. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen 1 wattos cuccok inkább játék kategória mint erősítő szal. az felejtős. A cort márka mint gitár jó de erősítökben nem igazán :D

Inkább mond meg mennyid is lenne a erre a célra és használtan nézünk neked valamit. (nem is nagyon éri meg újonnan venni.)

2016. febr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 faterplo válasza:

A Cortot nagy ívben kerüld el, nagyon csúnyán szól single coil-os és humbucker-es gitárról egyaránt. Azt is jó lenne tudni, hogy milyen gitárhoz veszed, és hogy milyen zenét játszol, és milyen hangzást akarsz. A 30.000 forint alatt újonnan rult cuccoknak jellemzően a torzítós csatornája pocsék, clean hangzásban elég jók tudnak lenni (főleg a VOX Pathfinder 10, nekem az van).

Egy használt Peavey Rage-dzsel beljebb vagy. :)

2016. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 El Golfo válasza:

Szia

Ha csak otthonra kell, szerintem nem feltétlenül kell erősítőben gondolkodnod. Sok más alternatíva is szóba jöhet, főleg ha nem vagy eleresztve anyagilag.


Az egyik például: [link]

Én elég sokat gyakoroltam ezzel. Kb 300 hangzás van benne, plussz még te is tölthetsz le hozzá, vagy keverhetsz magadnak. Használhatod fejhallgatóval, vagy sima hangfallal is.


Egy másik lehetőség: [link]

Ez egy audio inteface, ezzel összekötöd a gitárt a számítógéppel, aztán hajrá. Én Amplitub-al használtam, nagyon jó kis hangzások vannak benne, de az igazi nagy előnye, hogy Cubase-el összekötve föl tudod venni amit játszol mondjuk backing track-re. A végeredmény pedig zavarbaejtő: Ember nincs aki megmondja(hallás után), hogy a felvétel milyen erősítővel készült.


Nekem az amplitube sokat segített, hogy rátaláljak arra a hangzásvilágra, ami a szívemhez a legközelebb áll, és kiválasszam, (fizikailag) azt az erősítőt amivel ma is játszok.


Ne érts félre, sem lebeszélni, sem rábeszélni nem akarlak semmire. Pusztán azért írtam ezt le, hátha hasznosnak találsz néhány gondolatot.

2016. febr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Mivel albérletben lakom, én sem vihetem túlzásba a hangerőt, leginkább fejhallgatót használok. Nekem egy VOX

Mini 3 G2 erősítőm van, ami 5W-os.Ez egy kis kombó, ami azért a saját hangszóróján keresztül is szól elég hangosan. 10 erősítő modellt tud, plusz delay echo, reverb, compressor, chorus, flanger és tremolo effektek. Egyetlen hibája, hogy mindent manuálisan tudsz állítani rajta, ennyi pénzért nincs lábkapcsoló aljzat benne. Ja és elemről is megy. Nézd meg a youtube-on. Nekem nagyon bejön a hangja. :-)

2016. márc. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!