Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárhoz milyen erősítőt...

Gitárhoz milyen erősítőt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok képbe a márkákkal, nem tudom az ár/érték arányokat, így tőletek szeretnék segítséget kérni 30-50 között vásárolnék.

2016. márc. 2. 19:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: nem fontos, hogy hangos legyen.
2016. márc. 2. 19:33
 2/7 anonim válasza:

Kérdés: solo gitár? Effektes erősítő?

Ha effektezős, akkor Peavey Vypyr VIP 1, bár úgy nézem, felment az ára rendesen. Ha nem effektezős, akkor egy csöves amp Laney CUB8, ez eldorádóban 55k. Gyönyörű hangja van.

2016. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen lemaradt. Szóló gitár, nem tudom mivel járnék jobban, ha vennék egy effektes erősítőt, vagy ha egy normált, és ahhoz veszek később effekteket. Szerintetek?
2016. márc. 2. 21:06
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]

Erről mit gondoltok?

2016. márc. 2. 21:07
 5/7 anonim válasza:

Nekem Line6 nem jött be. Ettől még Neked lehet, hogy pont az tetszene. Mindenképpen olvass utána, menj el a boltokba, próbáld ki, hallgasd meg.

Amúgy azt hiszem, az olcsóbb kategóriás Line6-eknél a drive förtelem. Nem árt az sem, ha van külön tekerő a low mid high hangszíneknek. Persze ez is az ár növekedésével jár.


Amúgy, ha vennél egy olyan Laney csövest és utána 1-2 effekt pedált, azzal jobb hangot kapsz. Kezdésnek nem effektezgetsz úgyse, hanem normál gitár hangon gyakorolsz. Szerintem fontosabb, hogy jó hangja legyen. Persze hasonlíts össze csövest tranzisztorossal, más a hangja. Míg nekem a csöves melegebb hangja tetszik, Neked lehet, hogy a dinamikusabb tranyós. Azt se felejtsük el, hogy a csövesbe használattól függően néhány évente cserélni kell az elektroncsövet.


Egyébként érdemes a különböző neveket is összemérni. Pl Marshall klasszikusabb angol hangzású, Laney reszelősebb angol, Paevey alapjában véve metálosabb, Fender rockabillys, Orange hangjáról meg pl nekem a 8bit Super Mario zene jutott eszembe :D


Én se vagyok tömve pénzzel, nekem pl egy kis Vox-om van. Nem a legjobb hangzás, de ilyen kicsi erősítőtől szép teljesítmény.


Ja, még egy lényeges dolog, hogy a csöves erősítőknek azonos teljesítménnyel kb 2x akkora hangja van, mint a tranyósnak, szóval otthonra gyakorolni a CUB 8 bőven jó és a hangzása miatt senki nem fog leszólni, ha ez lényeg :D

2016. márc. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hangzást egyébként pl még az is hallhatóan befolyásolja, hogy teljesen zárt, félig zárt, vagy nyitott a hangláda. A hátulja :) Valamint a hangszóró típusára is érdemes odafigyelni. Meg hogy made in merre... Laney-nél hangszóróban a Celestion jó.
2016. márc. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2016. márc. 4. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!