Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Próbálok. énekelni. Meg...

RaiderHUN kérdése:

Próbálok. énekelni. Meg screamelni. és szándékom is megtanulni mindkettőt bár tanárnál sosem jártam. Néha egész szépen kijönnek a magas screamek. Abba kéne hagynom egy ideig?

Figyelt kérdés

néha már bemelegítéskor.. előjön egy ilyen "gombóc a torokban" érzés.. screamnél is.. tiszta éneknél is.. és egy fémes szájíz kíséri.. de egy pár óra alatt elmúlik.. viszont nagyon hamar előjön.. másnapra már semmi baja.. meg néha nagyon kicsit fáj.. de ez alig észrevehető

gondoltam pár dologra, de inkább mégis úgy döntöttem hogy kiírom ide a kérdésem.. hátha új információk birtokába jutok bár általánosságban nem lehet annyi dolgot mondani :D


2016. márc. 14. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
A helyedben azonnal abbahagynám, akár egy életre tönkreteheted a hangodat! Minden, ami erőlködéssel jár, az árt a hangszálaknak, nem lehet elsietni, az énektanulás egy sokéves, lassú folyamat. És nem akarlak elkeseríteni, de az a fémes íz könnyen lehet, hogy vér...
2016. márc. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ettől tartottam.. :/ hát köszönöm.. az a baj mindig nagyon sietni szoktam mindennel.. türelmetlen ember vagyok.. nagyjából mikor kezdhetném újra? hónapok? évek?
2016. márc. 14. 18:32
 3/5 A kérdező kommentje:
és éppen ezért sosem melegítettem be kellőképp.. viszont nem kell erőlködnöm hogy azt a magas screamet kiadjam.. legalább is mostanában.. a tiszta ének is.. egyre könnyedebben jöttek ki a magas hangok.. skálázgattam egyebek.. fejhang mellhang kapcsolat is nagyjából már kialakult.. de akkor szüneteltetem egy jó időre..
2016. márc. 14. 18:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi ideig, nem ártana megnézetni egy fül-orr-gégésszel, vagy inkább egy foniáter szakorvossal. De ha a fájdalom és gombócos érzés teljesen elmúlik 1 héten belül, akkor valószínűleg még nincs akkora baj. Ha szeretnél énekelni, akkor tanárhoz kellene beiratkoznod, vagy legalább a neten szétnézni, mielőtt belevágsz:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLcKdy1jzcGn94mZ8z4vmy..

2016. márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
utána néztem én igazából dolgoknak.. csak a türelmetlenség.. nem tudom, hogy hogy gondoltam.. de legközelebb ha nekivágok már tanárral fogok.. köszi :)
2016. márc. 14. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!