Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért ilyenekről énekelnek a...

Miért ilyenekről énekelnek a metál bandák/zenekarok?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több metált hallgatok, és egy pár zavaró tényezőt észrevettem bennük. Az első az, hogy rengeteg banda a gyilkolásról, a szüzek feláldozásáról, a vérengzésről, meg minden ilyen dologról énekel. Az egyik legjobb példa a Belphegor, ami egy Black/Death(nem tudom pontosan, lehet mindkettő) metál banda, az első szám, amit hallottam tőlük a Conjuring the Dead volt, hangzásilag nagyon is tetszik, de az a képi tartalom, és a szöveg eléggé taszító, valamint ahogy a megjegyzéseket olvastam a videó alatt, láttam olyanokat, amiknek nem a net felszínén kellene elérhetőnek lenniük, főleg nem 10 és 20 év közötti emberektől (azért nem írom miket, mert nem akarom még jobban terjeszteni, akit érdekel úgyis megtalálja). Olvastam olyanról, és hallottam több metálostól is, hogy a metálnak van egy gondolatmenete, de az kizárja a gyilkolás, és annak gondolatát, hogy valaki mindent megtegyen a hírnévért/pénzért... de ezek közül a bandák közül láthatóan sokan ezt teszik, ilyen zenét állítanak elő, mert erre van kereslet. Lehet ezzel megválaszoltam a fent lévő kérdést (ha tévesen, akkor kérném, hogy adjatok egy helyes választ), de akkor felteszek még egyet: Mi határozza meg, hogy egy banda csak metál zenét ad elő, vagy metálosként is gondolkodik?


Ami még zavar, hogy amikor jó metál zenét akarok hallgatni, kevesebbet találok, mint ebből a brutális fajtából, és elveszik a kedvemet az egész zenehallgatástól. :D



2016. ápr. 23. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A metálnak van ezen kívül 50 féle alfaja, keress mást. A black/death metál az ilyen.
2016. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy az első írja. Rengeteg más téma és hozzáállás van még. Sőt még a vallás se összevethetetlen a metállal, van keresztény metál banda pl. Nem azért mondom mert akkora vallásos vagyok, csak hogy lásd van más is. Sőt van olyan szám amiből elsőre azt gondolnád hogy ez milyen sötét, de a szám írója egy interjúban elmondja hogy ez nem sátánista szám, hanem pont az ellenkezője. Amúgy szívesen ajánlok normális szövegű és hangzású bandákat ha nem zárkózol el olyanoktól amikben nem hörgés van csak:D Ha igazán jó szövegeket akarsz: rainbow, black sabbath, dio, iron maiden.
2016. ápr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Nem a Black/Death metállal van bajom, hanem azzal, amikor eltúlozzák a brutalitást, kicsit olyan, mintha csak "pózerek" lennének, mert gondolom, a valóságban nem öldökölnek, fürdenek mások vérében, és hasonlók.

2-es válaszoló, az Iron Maiden-t nagyon szeretem. :) A Dio, és a Rainbow ismeretlen számomra, lecsekkolom őket. :D

A legtöbb keresztény metállal az a bajom, mint a legtöbb pogánnyal, hogy a vallást úgy keveri bele a zenébe, hogy zavarjon, ha nem azt vallod. :D

Azok között is vannak "hörgős" metálok, amiket én hallgatok. :D Nem zavar, mert egy idő után szokja a fül, de a "grindmetál" már túlzás, ahol jó, ha 2 szót megért az ember, és a szám 80%-a értelmetlen sikoltozás/tüzelő macska hangja, miközben a "poklok poklát" éli. :D

Magyarországon milyen jó metál bandák vannak? A Leander Rising-ot ismerem, sok számukat szeretem is. :D

Egyébként akkor megkérnélek rá, hogy ajánlj egy párat, ha már nagylelkűen felajánlottad. :) :D Amiket én hallgatok, az Sabaton, Powerwolf, Ghost B.C., Disturbed, Behemoth, Amon Amarth és pár napja mutatták nekem a Cradle of Filth-et, amibe egyből szerelmes lettem. :D Szóval kellene a segítség, mert ahogy látható, csak a híresebbeket ismerem. :D

2016. ápr. 23. 19:45
 4/13 anonim ***** válasza:
KISS, Metallica, Manowar, Rhapsody, Stratovarius, Dream Theater, Judas Priest, HammerFall, Megadeath
2016. ápr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akarom mondani Megadeth :)
2016. ápr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm szépen! :)
2016. ápr. 23. 20:19
 7/13 anonim ***** válasza:

Amiket a 4es írt azokhoz csatlakozom én is + accept, scorpions, breaking benjamin, rage against the machine, monster magnet, helloween, edguy, avantasia, rush, three days grace, deep purple


Amúgy szerintem félreértettél (vagy én téged..:D), amiket én ajánlok azok nem igen hörgősek, de amiket felsoroltál azok inkább azok és nem tudtam hogy baj e hogy nem hörgés. De ezek szerint nem:) Magyar zenekart ami igazán jó nem ismerek. (nem jelenti hogy nincs!:))


Ja meg még annyi, hogy a keresztény banda ami eszembe jutott (thousand ffot kruch) pont azért jó és hallgatható számomra is mert a ha nem tudod hogy keresztény banda nem tűnik fel hogy az. Szóval az hogy Isten meg Jézus meg ilyenek nem hangzik el egyszer se, sok számban a "te" alatt lehet érteni szerelmet, barátot mindenfélét. Nem egy Faith+1...:DD remélem tetszik valami:)

2016. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm ! :)

Bár a TDG nem metál, hanem Alternatív Rock, de megnézem a többit. :D A Thousand Foot Krutch-t én is szeretem. :) Egyébként keresztényeknél nem zavar, ha egyszer kétszer elhangzik az, hogy "help me God", és hasonlók, de amikor a megváltó eljöveteléről énekelnek az eléggé eltaszít engem. :D

2016. ápr. 23. 22:03
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg van olyan számuk ami metál:p :D de mindegy, mert írtam még olyat ami lehet hogy inkább rock. De felesleges kategorizálni, jó és kész:D
2016. ápr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Így van! :) Kedvenceim közt vannak! :)
2016. ápr. 23. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!