Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék valamilyen hangszere...

Szeretnék valamilyen hangszeren játszani. Az ukulele jó választás?

Figyelt kérdés

Még nem játszottam semmin, és valami egyszerűbbre és olcsóra gondoltam. Csak hobbiból.

Mindenképp valamilyen gitár



2016. ápr. 27. 21:18
 1/4 Mojjo ***** válasza:
100%
Az ukulele nem gitár, attól, hogy pengetős hangszer. Egyébként minden hangszer jó választás, ami tetszik neked. Ha szereted az ukulele hangját, akkor hajrá! Arra figyelj, hogy ukuleléből is van többféle méret, és ha jól emlékszem ezeknek a hangolása között is lehet eltérés.
2016. ápr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ukulele egy viszonylag egyszerű hangszer, ha csak az a célod, hogy pop/rock szintű dalokat megtanulj eljátszani, egész olcsón lehet használhatót venni, könnyű szállítani, szóval jó választás. Tényleg nem gitár, bár nagyon közeli rokona, én is azért kezdtem ukulelén is játszani, mert úgy pofátlanul egyszerű, ha tud az ember gitározni. A hangolás valóban változik a mérettel, de ez nem gond, mert a húrok relatív hangolása az összesen ugyanaz, szóval mindegy,milyenen tanulsz, a többi fajtán is fogsz tudni játszani, csak transzponálni kell. Amúgy a legelterjedtebb a szoprán ukulele, de ha nagyobb kezű fiú/férfi vagy,akkor a koncert vagy tenor mérettel szerintem jobban jársz.
2016. ápr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tudsz gitározni, ukulelézni egy délután alatt meglehet (a tanárom szerint)

Az ukulelében az nekem a fura, hogy olyan picik a bundok, alig fér el rajta lányként az ujjam. A fiúk a nagy kezükkel nem tudom, hog boldogulnak.

Olcsón lehet venni használt gitárt is, de újonnan a műanyag húros 15 ezr körül van...kb mint eg ukulele...talán.

2016. máj. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az ukulele azért jó, mert könnyen meg lehet rajta tanulni, de semmi köze a gitárhoz:)
2016. jún. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!