Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell az E-mollt barrésan...

Hogy kell az E-mollt barrésan lefogni? Egyáltalán van ilyen opció?

Figyelt kérdés
Sok gyakorolnivalóm akad akkordozás téren is mostanában, az egyik dalban van egy gyors egymás utáni Em-Hm-Em váltás. Mivel még nehezemre esik a H-mollra való gyors beállás, ezért azon tűnődöm, hátha van barrés megoldás is az E-mollra, amivel talán kicsit könnyebb lenne a dolgom.

2016. máj. 15. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Maximum így lehetne:

7

8

9

9

7

7

Szerintem még mindig egyszerűbb a nem barrés változatra váltani, mint hirtelen 5 bundot felcsúszni.

2016. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy szokták legtöbbször barréval fogni, ahogy az első írja. Öt bund csúszásról meg szó sincs, mert a Hm-t meg ugyanabban a fekvésben is lehet barréval fogni, így:

7

9

9

7

7

7

És így tényleg nagyon könnyű váltani közöttük, bár szerintem az öreshúros Em meg 2. fekvésben fogott Hm között sem túl nehéz.

2016. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most látom,hogy pont fejjel lefelé írtam le a fogást.
2016. máj. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hangzásra nem éppen ugyanaz, akkor gyakorolni fogok :) Azért köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 15. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, aktuális-e, de a Hm-mel egy fekvésben, 2-es bundnál Em is fogható, bár nem könnyű.

Így: 0-2-2-4-5-3

Azaz az alsó 5 húr barrézva, és mellette fogsz egy feltolt Dm-t, és a mély E húr is pengethető természetesen.

2017. máj. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!