Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 7 éve gitározom, milyen...

7 éve gitározom, milyen szinten kéne, hogy legyek?

Figyelt kérdés
A riffek, improvizálás, saját számok készitése elég jól megy persze nem virtuóz szinten, de a szólókkal gondjaim akadnak, most pl. a Creeping Death szólóját tanulom, a legnagyobb gond az, hogy nem tudom, hogy azért nem mennek-e a gyors szólók, mert még nem vagyok olyan szinten, vagy jópár hét/hónap gyakorlás után már menne. Esetleg 7 év gitározás után miket kellene tudnom eljátszani?

2016. máj. 27. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenki másképp halad, valaki 7 év után hibátlanul játszik gyors szólókat, valaki meg egy közepes akkordozós darabot tud lejátszani csak. Valaki napi 3-4-5 órát gyakorol, valaki meg heti 1-2 órával is beéri. Nincs olyan hogy ezen a szinten kéne lenned.


Gyakorold a szólót és idővel majd el fogod tudni játszani rendesen.

2016. máj. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem írok újat, de a gyors témákat lassan kezdd gyakorolni, és mindig akkor gyorsíts egy kicsit, amikor már biztosan megy. Ha egy konkrét résszel van baj a szólón belül, azt vedd külön, és akkor csak térj vissza az egész témához, amikor már simán megy a nehéz szakasz.
2016. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj a Creeping Death szólóját Kirk Hammett se tudja rendesen eljátszani:) Meg ilyenkor érdemes koncerteket nézni hogy nagyjából mit hol fog, mert ha a tabokra bízod magad nem jársz mindig jól. Hiába hogy a hangok stimmelnek lehetetlen úgy pontosan eljátszani.. Nem tudom érted e mire gondolok. Amúgy meg rengeteg gyakorlással nincs lehetetlen.
2016. máj. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, nézek gitárleckéket is hozza, sokkal könnyebb, rájöttem, hogy a tab gyors szólóknál szinte felesleges.
2016. jún. 1. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!