Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan is voltak azok a...

Hogyan is voltak azok a gyilkosságok Mayhem zenekar történetében?

Figyelt kérdés

Nekem valahogy nem akar összeállni a kép.Tényleg halálra akarta kínozni,és videóra venni Euronymous Varg Vikernest?És Dead énekest is ő vette rá az öngyilkosságra?Mert akkor ezek szerint Varg önvédelemből ölte meg Euronymoust.

Köszi a válaszokat!



2016. máj. 30. 15:29
 1/5 anonim válasza:

Hát akkor én idéznék néhány zenekari tag hozzászóllást pár RÉGI Metal Hammer újságból,amiket most kapartam elő.


A volt énekesük Maniac(Deathcrush,Wolf in abbys,Grand decaratlion of war,Chimera( szerint nincs mit ragozni a történteken:Nem értem,mi itt a probléma?Ez két ember harca volt,amit az egyikük túlélt,a másik nem.Valakinek vesztenie kellett,ilyen a háború.Euronymous és Dead is a barátaim voltak,együtt is laktunk,meg minden,de ami történt,megtörtént.Nem akarok ezeken sopánkodni életem végéig,tovább kell lépni,ez a múlt.És vegye mindenki tudomásul,hogy nagyon unom ezt a témát.Nem is tudjátok elképzelni,hogy hány százszor,ezerszer jártam körbe.Akit pedig érdekel a téma,az szerezzen be egy tucat régi interjút,és olvasgassa azokat.


Ezzel egyet is értek vele!


Aztán megjelent a Grand decraration of war lemezük,ami egy hadüzenetet takar.Kiknek is szól ez a hadüzenet?

Maniac:Egyértelműen a keresztényeknek,amely beszennyezi a világunkat.2000 éve rombolják európa kultúráját.Norvégiáét pedig ezer éve.A kereszténység az amit mi szívből gyűlölünk,és ami ellen harcolnunk kell.Azt mondják,ha a földi életben az ember eleget szenvedett,akkor talán a menybe jut.Nos,ha már ez a szabály,akkor nem hiszem,hogy odafönt is minden ennyire mókás lesz majd.Te vagy önmagad istene-mondjuk mi ezt,és ezzel szemben a keresztények vallami olyasvalamiben hisznek,amiről azt sem tudják létezik e?Az eszükbe sem jut,fel sem merül bennük,hogy esetleg manipulálják őket.Az lenne a legjobb,ha mindenki felébredne végre ebből az öntelt,beteg buta vallásból,és megtalálná önmagát ,a vezetőt!


Ezzel nem teljesen értek egyet,mert a vallásosság mindenkinek a magánügye.


Hellhammer dobos is megemlített pár bizarr dolgot egy koncert kapcsán:Az volt a baj,hogy sokmindent nem tudtunk megvalósítani.Tervbe volt,hogy a közönség közé dobunk néhány szikét,aztán disznófejek helyett csak marhafejeket kaptunk.Aztán szerezni akartunk egy pentagramm formájú bélyegvasat,amit a koncert alatt a színpad közepén izzó parázson tartunk.Ezt a koncert végén Maniac magába égeti,hogy felvegyük az üvöltéseit azon kívül,hogy késsel vagdalja magát.


Nem azért,de egy normális embernek ilyesmi nem jut eszébe,már bocsánat!


Akkor már inkább a Marduk!Az ő szövegeikben ugyanúgy jelen van a sátánizmus,akárcsak a lemezborítójukon.A bemutatkozó fuck me jesus kislemezzel kijelölték az utat maguknak,nem volt különösebben magyaráznivaló dolog.Persze e borító miatt 7-8 országban nem is találtak rendes terjesztőt.Noha már csak a gitáros(Morgan)az eredeti tag,akkor is töretlenül mennek előre,készítik a lemezeiket.És ők normális körülmények között szórakoztatják,vagy rémisztgetik a közönséget,de akkor sem dobálnak szikéket,meg nem nyiszálják késsel magukat.


A Cannibal Corpse pedig,oké nem black metal banda,de egy kő profi death metal csapat.Azt mondjuk én sem értem,hogy Németországban az első három lemezről egyetlen dalt se adhatnak elő,mert ezer euróra megbüntetik őket,de a többiről nyugodtan.Ennek aztán sok értelme van,de elég nevetséges!Mert a németek civilizált,kultúrált emberek,de a háború alatt is azok voltak?Utána lehet nézni,hogy elég kegyetlenenül viselkedtek!


Végül a Deicide frontembere Glen Benton is elég hűvösen nyilatkozott róluk.

-Hogyan állsz a Norvég black metállal?

-Sehogy-felelte Benton-azok csak kölykök!Hiányzik belőllük a szív,a lélek,az intenzitás.Ezeknek csakis arra kellett a sátánizmus,hogy ismertté váljanak minél előbb.Akárcsak Marilyn Manson.Az is ,ahogy bekerült az MTV-be,azonnal csöcsöket növesztett.A sátánizmus komoly dolog,nem pedig egy szentimentális ,arcfestéses,késsel vagdalózós hülyeség.Ha komolyan gondolod,szenvedj érte.


Bocs,ha sokat írtam.A kérdésedre a válasz,úgy van,ahogy te írtad,de a neten a wikipédiában találsz írást rólluk.Keress a googlen a Norvég templogyújtogatásról cikket,és a Mayhem zenekarról is találsz írást.

2016. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. máj. 30. 16:32
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
Nem, ennél lényegesen bonyolultabb a dolog.
2016. máj. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az könnyen meglehet,hogy bonyolultabb a dolog.Egyszer valamelyik évben a Hammer World magazinban Milán Peti írt a hatássokk rovatban a Dee mysteris of doom sahtanas lemezről egy cikket.Igen,pontosan az a lemez,amit Csihar Attila énekelt fel.Na,abban azt írta,hogy a banda történetével nem tud külön foglalkozni,mert azzal betelne a fél újság.Hát,mivel sokakat érdekelne a téma,a sztorit rég kiadhatták volna mellékletként.
2016. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Hát ja, a komplett Mayhem sztori megér egy misét (némi képzavarral), nem semmi egyéniségek gyűltek ott össze.
2016. jún. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!