Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zeneszerzésnél, hogyan lehet...

Zeneszerzésnél, hogyan lehet tovább írni egy dallamot, hogy ne ugyan az menjen végig?

Figyelt kérdés
Engem az érdekel, hogy legyen a zeném változatos és ne egyhangú több dolgot szeretnék beletenni több dallamot akár vagy tovább írni a meglévő dallamot! Mi ennek a menete?

2016. jún. 13. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Írsz bele még egy dallamot.
2016. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam, de hasonlítania kell az eredeti dallamhoz!
2016. jún. 13. 17:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor olyan dallamot írj bele, ami hasonlít! Elég hülye kérdést tettél fel, már bocs...
2016. jún. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Ha klasszikus

akkor próbáld meg a meglévő dallamot egyre nehezebb és nehezebb kb fél perces tételekben variálni, ilyenekre gondolok hogy egyes hangod trillázni, dallomot tercelni,

más kíséretet írni hozzá, de ca tételhez illőt,

tovább variálhatod díszítőhangokkal, illetve a dallamba beékelt előjegyzéstől függően írt skálával pl :D két kereszt d-dúr skála :D nem bonyolult annyira ha az alap dallam megvan.


Ha nem klasszikus zene akkor nemtudok segíteni, gépizenéhez nemértek . remélem segítettem _D

2016. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Badattitude válasza:
100%

Benned van az instrumentális hajlam, ez nagyon jó !Nem akarsz egy dallamon rúgózva sztár lenni. Kiváló ! Először: hallgass smooth Jazz-t. Ha nem ismered, ne ijedj meg, nem elvont műfaj, sőt !Nagyon zanzásítva: Megfigyelheted, hogy alapjában véve jellemzően van egy bevezetés, ami hangzásban és/ vagy témában utal a refrénre. Majd jön a dallam, majd refrén. Ismét visszatér a dallamhoz, de a dallamvégeket más hangszerrel "fáziskéséssel " ismétli, vagy éppen máshangnemben játszva , fáziskésében ismétli, más más hangzással. Közben erősödik a katartzis, mert jön a refrén. Refrénnél már jön a gazdagabb háttérkíséret. MAjd jöhet a szóló, improvizálás. Ez sincs röghöz kötve, addig játszhatod, ameddig ki nem fullad a téma. Én szép lassan vissza szoktam úsztatni a kezdeti vokál hangzásokat, majd a szám végére a fődallamot más hangszeren. Akár..

Valami ilyesmi:

https://www.youtube.com/watch?v=9YkybKTZm6E

Nyilván, nem a smooth jazzt, vagy a komoly zenét akarom lenyomni a torkodon. Csak figyeld meg külön-külön a szekciók hangvilágát, hogyan élnek a dallam körül nem elnyomva a fődallamot, hanem kiegészítve azt. Improvizálás, szóló. Na igen. Ha megvan a dallam, dudolászd, vagy fütyörészd el végig a refrénnel. Engedd el magad, önfeledten dudolássz és apránként megjönnek a " kiegészítések ", és azt veszed észre, hogy a saját dallamodra improvizálsz. Vedd ezt fel bátran, a visszajátszás sokat segít a komponálásban. A hangzásokkal külön érdemes játszani. Nálam egyetlen vokál hangzás ist is legalább két hangzás adja. Pld visszatérő nálam a lassan felfutó, hosszan kitartó hangzást lágy, enyhén visszhangos, rövid felfutású, rövid kitartású harang hangzással elegyíteni. A kettő elegye egy nagyon szép, eufórikus vokál hangzást eredményez. De ezek már stílusjegyek. Ne lőjj el egyből mindent, a saját ízlésed után menve építsd fel a zenédet. A fél hangokkal operálva kiválóan lehet hatni a negatív vagy pozitív érzelmekre.Ezek nagyon zanzásított dolgok, de így lépésről lépésre előjön a saját, nem unalmas, gazdag zenevilágod . Itt a játék a fontos, hogy játsz a dallammal, hangzásokkal és engedd el magad, ne pedig trendeknek akarj megfelelni, vagy az után menni. A többi hozza magát. Ennek mentén a Süsü a Sárkányt is elő lehet adni izgalmasan, de még a bulibárót is ütősen. :) Remélem, segítettem !

2016. aug. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!