Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározásnál hogy gyakoroljam...

Gitározásnál hogy gyakoroljam a gyors akkordváltást?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok még és az egyetlen dolog ami még nem megy olyan jól az a gyors akkordváltás,amikor zenélek akkor pl E-dúrról gyorsan át kell váltani F-dúra és hiába próbálom egyszerre áthelyezni az újjaimat nem megy vagy ha megy is nem azt a húrt sikerül lefogni amit kell...Hogy gyakoroljam be ezt?
2016. jún. 14. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Bármilyen meglepő is, de a gyors dolgokat először lassan kell gyakorolni, s fokozatosan emelni a tempót.
2016. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az hatásos lehet hogy ha olyan elven csinálod mint az ujj gyakorlatokat,az ujjaiddal valahol lefogsz egy akkordot majd arrébb viszed eggyel lassan,ezt ismételgetve amíg sokadjára nem fog menni gyorsan anélkül hogy szétcsúsznál majd keverd meg az ujjaid és úgy, ha megy oda vissza a nyakon gyorsan és biztosan akkor kezdj el nagyobb távokat ugrálni a nyakon,ez olyan mintha lépegetnél ujjakkal le fel 1234 amíg nem megy gyorsan majd 1324,3412 stb... ezek az alap dolgok fejlesztik iszonyatosan az ujjaid,én is kezdő vagyok és 2 hét egyszerű ujj lépegetés után mintha kicserélték volna a balkezem,sokkal jobban és pontosabban megy.Utána valami néhány akkordból álló dalt próbálj eljátszani ami tényleg max 4-5 fajta akkord váltás ha ezek mennek utána határ a csillagos ég
2016. jún. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azaz hogy el tudok már egy dalt játszani ami 4-5 akkordból áll,csak nem tudom olyan gyorsan váltogatni az akkordokat mint ahogy kéne de gyakorlom folyamatosan
2016. jún. 14. 18:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
a gitározás sport,minél többször és egyre nehezebb feladatokat csinálsz fejlődsz,ha napi 5 km futással kezdesz egy idő után nem köpöd ki utána a tüdőd majd menni fog a 6-7-8 km egyre gyorsabban és különösebb erőltetés nélkül,ez ugyanez csak más formában,én se holnap leszek profi de ha minden nap gyakorlok egyre többet eltudok majd érni,én is szívesebben játszanám a kedvenc számaim de ahhoz előbb kellő ügyesség kell,anélkül nem megy.Amit az előbb írtam próbáld ki hogy random akkordok a gitáron valamilyen rendszerrel biztos segít a sebességben és pontosságban
2016. jún. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!