Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit kell tudni egy szaxofonról?

Mit kell tudni egy szaxofonról?

Figyelt kérdés
Nagyon zöldfülű vagyon az egész zenei világban (sajnos), és ezen minnel hamarabb változtatni szeretnék. Furulyáltam régen (tudom ez nem nagyon dolog) és egyedül próbálkoztam a gitár pengetését is kitanulni, nem sok sikerrel. viszont már vagy egy hónapja teljesen el vagyok varázsolva a szaxofón által. Tetszik a hangja, az hogy nem minden második ember játsza, hogy fúvós hangszer (amivel már valamennyire megismerkedhettem), hogy csodás hangszer jazz és indie zenékhez, hogy solóban is remek, és hogy se nem elegáns, se nem hétköznapi. Viszont tudatlan vagyok ebben a témakörben. Nem tudom a fajtákat (láttam, hogy külön van tenor meg alt stb, es egyszerűen gőzöm sincs mi melyikhez jó), a relatív árakat, hogy hol tudnám megtanulni (net?) és mennyi idő alatt, semmit. Úgyhogy ha valaki, aki ebben jártas, és szívesen segit egy kezdőnek, megajándékozna pár tanáccsal és tudnivalóval, nagyon megköszönném :)

2016. jún. 22. 01:24
 1/2 Linó03 válasza:
100%

Kezdő használt alt 100 000 körül van. Kezdő használt tenor úgy 150 000 körül. Ami ezeknél lényegesen olcsóbb, az gyanús, hogy valami baja van. Érdemes hangszerjavítótól venni.

Altot is és tenort is használnak a legtöbb stílusban. Szoprán inkább csak jazzben fordul elő, a mélyebbek (bariton, basszus) pedig inkább bigbandben (ha általánosítani szeretnék, akkor swing). De persze bárki, bármivel játszat bárhol, ahol befogadják, ez csak a nagy átlag, amit én eddig láttam.

Alapvetően a tenorhoz kicsit több levegő kell, mivel nagyobb, de ez nagyon hangszer és persze fúvókafüggő. Apukám tenorját pl. úgy érzem, mintha csak lehelni kéne az én altomhoz képest. Az övé egy jó tanulóhangszer, én pedig már erősebb fúvókát használok.

Írj privátot, ha még van kérdésed, nekem most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2016. jún. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

éppen erről csinálok beadandót :)

a szaxofon egy hozzá nem értő ember szemével egy görbített trombita aminek jazzes hangja van. de valóban sokkal többet takar ennél. a szaxofon ’’ atyja’’ lényegében a klarinét ugyanis a szaxofon úgy születtet meg Adolphe Sax kezei között hogy erre az eleve rézfúvós hangszernek készülő zeneeszközre rátett egy klarinét fúvókát. Ezért szokták mondani hogy aki tud szaxofonozni az lényegében klarinétozni is tud, illetve ugyan ez csak fordítva. ez a hangszer sárgarézből készül jellemzően a fúvóka pedig általában műanyag,üveg de még akár kristály fúvóka is előfordul. a szaxofon egy elég fiatal hangszer bő 100 éve született meg az első és azóta is közkedvelt a jazzben és a swingben is. eme hangszer megfújása elsőre nagyon bonyolultnak tűnik de meg lehet szokni. eme hangszer a karakteres hangját a fúvókára ráerősített nád rezgése adja amit a levegő fújásával lehet elérni.

tudta?

a szaxofon hivatalosan kb.38 hangot tud megszólaltatni de ezt még a profik akár egy oktávval is feljebb nyújtják ami mondjuk egy jazz szaxofonosnak alap mert ott szükség van rá de erre egy normál szaxofonosnak nincs szüksége.

2018. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!