Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a ritmusgitáros és mi a...

Mi a ritmusgitáros és mi a szólógitáros? Vagyis ezek nem ugyanolyan típusú gitáron játszanak? Mi a különbség köztük, melyik a könnyebb játék szempontjából?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet külnöböző, dew lehet ugyanolyan típusú is agitár, amelyen játsznak. Ez nem erről szól, hanem a zenekarban betöltött szerepükön. A ritmusgitáros a kíséretet adja legtöbbször akkordokkal, míg a szólógitáros a értelemszerűen szólózik, illetve a kitülti az "űrt" a hangszerével. Utóbbihoz jóval nagyobb technikai tudás és gyakorlat kell, de előbbinél is lehet túllépni a megszokott megoldásokon, és tökélyre fejleszteni.
2010. ápr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Thurston ***** válasza:

"Utóbbihoz jóval nagyobb technikai tudás és gyakorlat kell"


EZ egyáltalán nem igaz. MOndjuk egy bonyolultabb progmetál dalban általában sokkal durvább és megerőltetőbb témákat kell játszania a ritmusgitárosnak, egy négyakkordos punkbandában meg ugyanolyan nehéz az alapot pengetni, mint rá a sikítozós tizenkettőegytucat szólókat.


Amúgy a legtöbb bandában (legalábbis amiket én hallgatok :D) nincs kifejezetten ritmus- vagy szólógitáros. Felváltva az igazi.

2010. ápr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"EZ egyáltalán nem igaz."


- És erre mondasz egy példát... én viszont milliónyi más stílust említhetnék, ahol meg így van.


"Amúgy a legtöbb bandában (legalábbis amiket én hallgatok :D) nincs kifejezetten ritmus- vagy szólógitáros. Felváltva az igazi."


- Amiket meg én hallgatok, ott ilyen alig van. Most akkor melyik az igazság?


Talán az általam leírtak közelebb állnak az igazsághoz, ha nem csak metálban gondolkozunk. Ott valóban gyakori, hogy nem kötött a két szerep, de talán éppen ezért, a kérdés nem erre a stílusra vonatkozott.

2010. ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Thurston ***** válasza:

18:21


Na most itt csapdába ejtetted magad, hogy úgy mondjam. Mivel bármilyen egyébb más műfaj jut eszembe (jazz, klasszikus, stb), pont az jellemző, hogy a kísérőszekció halálra robotolja magát, közben meg a szólózók rivaldafényben sütkéreznek, lényegesen kevesebb képzettséget megkövetelő melóval.

2010. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

szerintem a ritmus a legtöbbször könnyebb

én is azon a poszton játszok

egyébként egyénfüggő

kinek mi a könnyebb

2010. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Na most itt csapdába ejtetted magad, hogy úgy mondjam. Mivel bármilyen egyébb más műfaj jut eszembe (jazz, klasszikus, stb), pont az jellemző, hogy a kísérőszekció halálra robotolja magát, közben meg a szólózók rivaldafényben sütkéreznek, lényegesen kevesebb képzettséget megkövetelő melóval."


- Mert a kérdező biztosan dszessz vagy klasszikus zenében gondolkodik... de akkor nem sok műfajt ismerhetsz, ha csak ilyen jut eszedbe. Ja, és nem ritmusszekcióról volt szó, hanem egy ritmusgitárról.

2010. aug. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából kíváncsi lettem, a válaszolók közül ki gitározik valójában?....

Csak azért, mert most az hiába beszél arról, hogy melyik a könnyebb ha egyiket se próbálta.Maximum jól tud tippelni.


Amúgy én is azokra szavazok akik a ritmusgitárt tartják könnyebnek én is azon játszok és hiába próbáltam szólózni

még a legkönnyebb trükköket se tudtam begyakorolni hiába akartam annyira

2012. máj. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ez relatíve... Én is ritmusosként kezdtem, szinte mindenki azokat az alapokat sajátítja el először. De csak szorgalom, akarat, tanulás és sok türelem kell hozzá és megy a szólózás is. Én is azt hittem, hogy fúhh lehetetlen ilyeneket eljátszani, nem megy ez nekem...de rávettem magam és most tök lazán megy. :) ...gyakorlás...ja és egyik se nehezebb a másiknál...mindegy az, hogy ritmus vagy szóló gitár...mert ugyanazt a gitár tudást alkalmazza mindkét gitáros, csak másként...
2012. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Shazeen ***** válasza:
Ritmus könnyebb? Próbáltad már eljátszani a Battery-t? :)Ott pont az a lényeg, hogy a szólógitáros alá pontosan és precízen toljad a ritmust, mert ha nincs meg akkor az egész zenekar szétesik. és akkor még nem beszélünk a dobról és a basszusról.
2013. okt. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!