Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen nehéz, vagy miket kell...

Milyen nehéz, vagy miket kell figyelembe venni ahhoz hogy az alábbi szaxofon kottát át lehessen írni gitár tabulatúrára?

Figyelt kérdés

[link]

Máshogy fogalmazva: melyik hang milyen hangnak felel meg a gitáron?

vagy egy az egyben ugyanaz lenne?

Gitárkottát sem tudok ám olvasni, csak tabot, viszont ha valamit tudnátok segíteni hogy melyik hang melyik (ABC-s hangban), vagy csak egyet amihez lehet viszonyítani a többit, akkor lehet át tudom írni én is tabra.



2016. jún. 29. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
A szaxofon transzponáló hangszer. Jelen esetben ami C-nek van írva, az Eb-nek hangzik. Csak egy kis érdekesség a margó mellett, kisbetűkkel megjegyezve: sokan nem tudják, hogy a gitár is transzponáló hangszer, csak pont egy oktávnyit.
2016. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de akkor hogy világos legyen:

Ami ott C, az a gitáron Eb, azaz mindent feljebb kell tolnom 3 félhanggal? Egyébként itt melyik oktávban van a cucc? Úgy értem egyvonalas, vagy kisoktáv, vagy tudom is én :D

Egyébként nemrég kezdtem csak zanélni, konkrétan két hónap múlva lesz egy éve, úgyhogy még béna vagyok kicsit. xD

Szóval akkor ilyen szájbarágós segítséget is kaphatok ahonnan már könnyebb elindulni? :D

Az miatt is kellene, mert szerintem valahol csak rossz az értelmezésem, mivel a tabon rögtön egy felső pótvonalon lévő hang van, amit én ugye legkönnyebben az 'e' húron tudnék lefogni, ha még ezt feljebb is tolom 3 félhanggal, akkor már még magasabb lesz a hang, és a szaxofon egyáltalán nem olyan magasan szól, én mélyebbnek hallom úgy az egészet, de lehet hogy most tévedek, szóval ezért kellene egy kicsit konkrétabb segítség, bocsi hogy ilyen béna vagyok :D

2016. júl. 1. 10:50
 3/7 anonim ***** válasza:
g-kulcsban egy 3-4. vonal közé lejegyzett c" hang Eb bariton szaxofonnál az f-kulcsos 3-4. vonal közötti hangzó kis eb-t jelenti.
2016. júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tehát M13-al lejjebb tolod. (M6+1 oktáv)
2016. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

oké, akkor megpróbálok ezzel kezdeni valamit, köszönöm :D

már csak az M13 meg M6+1-et nem értem xD

2016. júl. 1. 19:58
 6/7 anonim ***** válasza:
21 félhangnyi távolság. Ajánlom, hogy a hangközökre keress rá. Magyar jelöléssel így találhatod meg: N6+T8
2016. júl. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2016. júl. 1. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!