Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Cseh Tamás csönded vagyok...

Cseh Tamás csönded vagyok jelentése/mondanivalója?

Figyelt kérdés
Miről szól ez a szám?Engem valamiért nagyon megfogott.16 éves fiú vagyok,nem nagy ász irodalomban,ezért kérdezem.Nekem az jön le,hogy a szerelemről szól,vagy esetleg elveszített valaki fontos személyt az életébe,valószínűleg egy lányt.Valaki elmondaná nekem miről is szól,ha van ideje pár mondatot elemezne is? :) Köszönöm előre is.

2016. júl. 14. 10:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Talán segítség egy Weöres Sándor gondolat hozzá:

"Minden, amit kaptam, a csendből kaptam"

Tudjuk, a világ egyik legnagyobb költője nagyon sokat kapott. - ihletet, alkotó-teremtő erőt - amelyből születtek a versei.

A szöveget - mint szinte valamennyi Cseh Tamás dal szövegét Bereményi Géza író írta.

Nagyon szép, szerintem is.

"dal nem dicsér,

se jel, se láng csak csönd, mely égig ér."

Ez egy kulcsmondat - a csönd a végtelennel és a semmivel, ürességgel egyszerre rokon.

Ami azt jelenti, nem meghatározott (forma)- hanem ha valami keletkezik az épp most keletkezik, teremtődik a formanélküliből.

Ez egy jelenlétet jelenléti tudatot feltételez, ahol működni tud a formaképző (teremtő) erő.

És ez a jó. Ellentéte: valami már kijelentett, meghatározott és a tudat azt "gondolja" -valójában egy sémába (formába) helyezkedik bele.

Szerintem nem egy veszteségről szól tehát, hanem inkább arról, hogy egy jelenlétben egy nyíló érzés,érékelés,intuíció ihletett gondolat jöhet létre, ha "csönded vagyok".

15-18 évesen jó elolvasni ezeket, segítő a világ-, az önismerethez, emberismerethez

[link]

[link]

2016. júl. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!