Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tabulatúrában x jelölés van....

Tabulatúrában x jelölés van. Jól gondolom, hogy így kell értelmezni (egy honlapra is hivatkozva)?

Figyelt kérdés

Nos ez a honlap ezt írja:

[link]


"(Mute, azaz hozzá kell érinteni a húrhoz az ujjat) Az utolsó 'x' nem egyezik meg az akkordábrázolásnál használatos 'x'-szel, mert annak jelentése, hogy a húr ne szóljon."


Veszek két tabulatúrából egy-egy részletet:


----x---

----1---

----x---

----x---

----0---

----x---



------

---8--

------

------

------

---x--



Az elsőnél csak azt a két hangot kell megpengetni, a többit nem (de így akkor felesleges x-et tenni oda).

A másodiknál pedig rá kell tenni a bal kezed egyik ujját az x-el jelölt húrra, annyira hogy ne szólaljon meg, és azt is megpengetni.


És még egy dolog.

Ha ezt látom a tabulatúrában, hogy:

---x--

---x--

---x--

------

------

------


Akkor ott is le kell fogni azokat a húrokat, és úgy megpengetni?


Bocsi, ha hosszú lett, de muszáj ezeket megértenem, és meg is szeretném érteni őket.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. júl. 17. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Tompitást pontokkal jelölik a tab fölött legtöbbször... X hát guitar pron az dead note ami asszem a bal kezes tompitás de gyakorlatban tabon még nem láttam x-et

Reméllem segítettem valamit

2016. júl. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudok neked küldeni tabulatúrát, ahol van x.


Remélem működik a link :) :


[link]

2016. júl. 19. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Megneztem de sajnos igy en sem tudom... Bocsi :/
2016. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem baj. :)
2016. júl. 21. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!