Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Viszonylag nagy kézzel elvisel...

Viszonylag nagy kézzel elviselhető szoprán ukulelén játszani?

Figyelt kérdés
Nem gondolom túlságosan komolyan az ukuleletanulást, ezért olcsón szeretnék vásárolni, viszont a koncert- és tenorukulelék már többe kerülnek, annyit pedig nem szeretnék áldozni a dologra. Nagyobb férfikézzel el lehet játszani szoprán ukulelén max. fél órákat különösebb kényelmetlenség nélkül?

2016. júl. 31. 22:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem a hosszabb ideig való játék lesz kényelmetlen, hanem a fogólap keskeny volta és a pici bundközök miatt bizonyos dolgokat nem egyszerű lefogni, mert több ujjadat kell kis helyre csoportosítani :D

Szerintem nem a nagy kéz a döntő, hanem hogy mennyire szélesek/vastagok az ujjaid, meg mennyire ügyes a bal kezed.

Nekem elég nagy kezem és hosszú, vékony ujjaim vannak, szóval tudok játszani szoprán ukulelén különösebb kényelmetlenség nélkül, de azért vannak olyan dolgok, ahol trükköznöm kell (több ujjat egy barréval helyettesítek, más lefogások, stb.), mert különben fizikailag nem menne.

Ha mondjuk más pengetős hangszer miatt ügyes a bal kezed (én pl jópár év gitáros/basszusgitáros tapasztalattal vettem ukulelét, mert nagyon megtetszett), meg ki tudod sakkozni, hogy egy-egy akkordot hogyan lehet máshogy lefogni, akkor nem lesz gond, de különben inkább nagyobb ukulelét kellene választanod.

2016. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!