Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kiadót keresek, vagy bárkit...

Bono713 kérdése:

Kiadót keresek, vagy bárkit aki képes lenne segíteni?

Figyelt kérdés
Kellene egy kis segítség, ugyanis az elmúlt hónapokban kicsit ráálltam a hip-hop zenei érára és elkezdtem szövegeket írni, ami mások szerint kimondottan jó. Na most ha fel akarnám venni itthon nem tudnám olyan jó minőségben, stúdió viszont drága, meg eleve alapom sincs a zenéhez, ráadásul ez az egész kidobott pénz lenne amíg nem lenne szerződésem egy kiadóval. Kérlek segítsetek, hol kezdjem és mit csináljak, vagy kinél kezdjem, mert utána néztem és nem találtam semmit amin elindulhatnék.
2016. aug. 2. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem mit szeretnél.

Hogy valaki pénzelje a két szép szemedért rapelésed?

2016. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiadót úgy szokás keresni, hogy csinálsz pár számot, és azt viszed el nekik demóként. De sztem bele se kezdj, ha erre vágysz, mert valódi kiadók nem fognak mögéd állni, akármilyen jó is vagy, a Bloose Broavaz-féle haveri galerikbe meg úgy kerülhetsz be, ha tövig sz*pod Tibbah-t meg a többi megmondóembert. Azonban ők se fogják pénzzel támogatni a hobbidat. Ők csak egy baráti társaság, akik a kisszobájukat kinevezték kiadónak, és az x év alatt bejáratott nevet adják csupán.

Mellesleg ha csak az elmúlt hónapokban álltál rá a stílusra, javaslom, hogy még legalább 1-2 évig csak hallgasd, mert feltételezem, hogy nem rágtad végig a történetet a Sugarhilltől Future-ig. Ne legyél olyan, mint a faxnyaló Fekete Vonat, akik "úgy lettek rapperek", hogy vettek egy Eazy-E kazettát a lengyel piacon.

Ha nem akarsz stúdiózni, vegyél otthonra mikrofont. 50 e körül már elég korrekteket kapni. Ha nem akarsz alapot venni, tanulj meg készíteni. Elárulom, hogy akár shareware-rel is lehet jó zenét csinálni.

Ha van már pár zenéd, azt felteheted a netre, mint mindenki más (még a nagy kiadók is), és ennyi.

2016. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második választ, az elsőnek üzenem ne kommentelj kérdés alá kérdést gyökér. Visszatérve, a procedúrát nem értem, ha kell, évek alatt húzom fel magamat a saját erőmből, csupán ennek az egész magyar hip hop világ mechanikáját nem ismertem, hogy ki támogat kit, ki készít kinek alapot, ki producer rapper vagy kiadó. Ennyi :)
2016. aug. 4. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!