Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok kérlek mondani nekem...

Tudnátok kérlek mondani nekem tippeket, hogy hogyan tudnám otthon képezni a hangom?

Figyelt kérdés
Oké, van elég zenei hallásom, több hangszeren is játszok, és vannak számok, például a Nothing else Matters, amit egész jól el tudok énekelni. A problémám inkább a magas hangokkal van, vagyis a magasabb hangokkal, mert a legtöbbet ki tudom énekelni, de borzasztó hangom lesz közben... Nem tudom, hogy tudnék ezen valahogy házilag segíteni... Pedig nagyon szeretnék, több fontos okból kifolyólag is. Tudna valaki adni pár tippet? Egyébként gondoltam arra is,hogy elmegyek tanárhoz, de az a baj, hogy nem lenne időm rá, nagyon sok dolgom van... Otthoni módszerek kellenének...

2016. aug. 4. 21:43
 1/1 sándorjános ***** válasza:
Szerintem ez olyan "no pain no gain" dolog. Próbálkozni kell, amig nem megy. Ha tudsz hangszeren játszani, akkor tudhatod mit jelent skálázni. A legalapvetőbb módszer erre szerintem, ha választasz egy skálát, amit egyre magasabban játszol jó lassan, hangról hangra. Mellette meg megpróbálod tartani ugyanazokat a hangmagasságokat, amiket elérsz. Még valami: hangszeren meg lehet tanulni, de nem mindenki született szoprán hanggal, ha sehogy se megy, akkor lehet, hogy más a hangfekvésed, ami nem is gond, lehet úgy is nagyon jól énekelni.
2016. aug. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!