Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen humbuckert vegyek a...

Milyen humbuckert vegyek a gitáromhoz?

Figyelt kérdés

Hello mindenkinek! Nos van egy Cort X1 gitárom és szeretnék venni hozzá egy olyan hangszedőt amivel a mély és erőteljes hangzást ki lehet hozni! Jelenleg épp a deathcore és metalcore műfajokat tanulom és ehhez lenne szükséges! Már kinéztem egy pár hangszedőt ami talán jó lenne de azért megkérdezném a hozzáértőktől is!

Amiket kinéztem:


Seymour Duncan SSH-8B(híd)

Seymour Duncan SSH-8B Invader (nyak)

[link]

[link]


DiMarzio D-Activator DP219 (nyak)

DiMarzio D-Activator DP220 (híd)

[link]

[link]


EMG 81 (híd)

EMG 60 (nyak)

[link]

[link]


Egyébként gondolkodtam a Djent metál műfajban is mert az valamivel kicsit erőteljesebb csak ahhoz meg olyan 7 húros gitár kell aminek testen átmenő húrjai vannak mint például ennek:

[link]


Nagyon Szépen Köszönöm a válaszokat :)



2016. aug. 17. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Én az EMG-ket ajánlanám de nyaki pozícióba inkább egy 85-t! De amúgy mindegyikkel jól jársz! bár hozzátenném hogy én nem cserélgetnék már semmit egy x1-ben hanem a hangszedők árából és a gitár eladásából és még egy kis gyűjtögetésből vennék egy ilyet.. és ezt már talán a későbbiekben lehet is fejleszteni! [link]
2016. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:

Ebbe a gitárba csak úgy nem tudsz aktív hangszedőket beszereltetni, az egészet át kéne alakíttatnod. Meg sem érné. Ezek meg aktívak...

Egy EMG HZ passzív hangszedőt ajánlanék.

2016. aug. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül csak az EMG aktív, és nem kell hozzá semmit átalakítani.

Nyaki hangszedő cserére meg biztos nem költenék semmi pénzt mikor konkrétan soha nem fogod használni.

2016. aug. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kojee ***** válasza:
Seymour Duncan SSH-8B(híd)amit használtam, és metálhoz eléggé megfelelő,valamint ahogy írta az előttem lévő, a nyaknál lévő hangszedőt, meg hagynám az eredetit.
2016. aug. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én se nagyon cserélgetném a hangszedőket egy X1esen mert konkrétan drágábbak a hangszedők mint a gitár. Olyan lesz mint a króm felnis Lada... Inkább gyűjts egy combosabb vasra.
2016. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon Szépen Köszönöm a válaszokat! Akkor lehet érdemes lenne egy olyan gitárt venni amire lehet hangszedőt cserélni? Mert az X1-esemen kívül még ezt néztem ki, szerintetek?:


[link]


Vagy ez:


[link]

2016. aug. 24. 16:40
 7/10 kojee ***** válasza:
A kérdés a gitároddal kapcsolatban az, hogy kényelmes-e számodra, pontos-e a nyaka, jól működnek-e rajta a szerelvények ( pl.:hangolókulcs, tremoló), mennyire hangolódik el. Összegezve, hogy a hangján kívül van-e valami problémád a hangszerrel. Mert ha nem, akkor tudsz hangszedőt cserélni/cseréltetni benne, de ettől az eladási értéke nem fog növekedni. Tehát ha valamikor értékesíteni szeretnéd anyagilag nem éri meg tuningolni. A hangszedőkkel kapcsolatban az a tuti dolog van még, hogy akárki akármit is írhat, az nem biztos, hogy neked a megfelelő. Ha veszel egy másik hangszert, lehet abban is olyan a hangszedő, aminek nem szereted annyira a hangját. Saját példám: cort cr100-at használtam, lecseréltem mindkét hangszedőt nyakhoz emg sro oc1, hídhoz Seymour Duncan SH8 került. Emg-t szerettem maradt benne, sh8 at meg nem, mert annyi dögje volt hogy kb feleslegessé vált a nyaki szedő (meg nem is metált játszottunk). Lecseréltem a sh8-at egy gibson 498T-re amit imádtam.Eladtam a cortot most egy ibanez van, és tuningolt cortom szerintem jobban szólt, illetve én jobban szerettem a hangát. Amúgy akitől az sh8-at vettem, ő egy EMG 81 re cserélte imádja azóta is, akitől a 498t lett, ő egy eredeti les paulból szedette ki, és egy seymour duncan sh13-ra cserélte azt jobban szerette. Mások vagyunk mást keresünk, ezért ami nekem tuti az lehet neked borzalom.
2016. aug. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem is arról van szó, hogy a gitár hangjával van bajom hanem, hogy szeretnék olyan erőteljes hangzást kihozni belőle mint a djent vagy a deathcore! Legalábbis így olvastam erről, hogy leginkább ezekhez a hangszedőt kell lecserélni! A maga a Djent műfajhoz pedig már egy hét húros gitár szükséges! Csak azért szeretnék ilyen hangzást kihozni a gitáromból mert játék közben és tanulás közben valahogy áttudnám érezni maga a zene valódi erejét! Ja meg valahogy könnyebb is lenne így tanulni! :)
2016. aug. 25. 14:21
 9/10 anonim ***** válasza:

A jó hangzáshoz gyakorolni kell, nem cserélgetni. :)

És dehogy kell 7 húr...

2016. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kojee ***** válasza:
Igen a következő válaszadónak nagyon is igaza van, mert leginkább a kézben van a hangzás. Meg zenében/zenekarban a dolgok teljesen másképpen képesek szólni, mint amikor egy gitár van csak önmagában. Pont nem hangszedő, hanem inkább erősítő, de példának elég jó, hogy a csávó még egy gyakorló "lenézett" kis mnarshallból is milyen hangzást kihoz: https://www.youtube.com/watch?v=be9oMgWXC3g
2016. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!