Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van gyakorlatilag...

Miért van gyakorlatilag betiltva a metálzene a mainstream médiában?

Figyelt kérdés

Amikor általános iskolás voltam és elkezdtem zenecsatornákat nézni, akkor teljesen természetes volt hogy rock és metálzene is gyakran bekerült a TV-be. Ekkor volt népszerű a nu metal, egy csomószor lehetett hallani TV-ben, rádióban Linkin Parkot, P.O.D.-t, KoRn-t, meg ilyeneket. Ugyanúgy volt nyálas zene meg diszkós, rappes, stb. de rock és metál is, nem beszélve a tematikus műsorokról, mint a Megawatt vagy a MusicMax éjjeli sávja. De még az MTV Europe is állandóan Keane-t meg Muse-t nyomatott (igaz, ezek lágyabb zenék, de azért mégiscsak rockos, gitáros, dallamos, jó szövegű dalok).

Na most kb. 2003-2005 óta ez megszűnt. Bármerre megyek, sehol nem hallok ilyen zenéket se TV-ben, se rádióban. Ráadásul az emberek egy része - mikor szóba kerül a zene - azt mondja, hogy mindent meghallgat, csak a metált nem bírja. Valóban ennyire elviselhetetlen a mai fülnek? Fiatalabbak szerint valami öreges, ordítozós hülyeség, nem is értik. Sokan úgy vannak vele mint az emóval meg a Tokio Hotellel, hogy az milyen gáz zenekar, akkor az összes emós ilyen. Ugyanígy azt képzelik hogy minden metálos sátánista és csak hörögnek meg ordibálnak.

Rockzene-kedvelőként nekem az elektronikus zenék bizonyos fajtái zavaróak, ritkán is hallgatok ilyet, de pl. a Scooter, a Skrillex vagy a Basshunter nekem is tetszik. És nem bánom ha olyan zene megy a TV-ben, ami nem tetszik, de úgy gondolom hogy nem kellene semmilyen műfajt sem ennyire kirekeszteni. Néhány soft rock számot még néha beengednek a képernyőre vagy a rádióba, de nu metal, power metal, industrial vagy post-hardcore már nem fér bele. Miért?

Régen miért engedték, most miért nem?

Ennyire kevesen hallgatnak ilyet? Ennyire megváltozott a közízlés?

Vagy a szövegek miatt nem engedik? Pedig az sem mind trágár vagy vallásellenes. Ke$ha meg énekelheti, hogy Die Young miközben röpködnek a fordított keresztek? Az nem baj? Mennyivel jobb vagy képernyőbarátabb, mint a Dimmu Borgir??

10 éve nem hallgatok rádiót és nem nézek zenecsatornát, mert nem tetszik amit látok. Sok zenekarról azt hittem hogy feloszlottak mert nem játszotta a TV, közben meg jobb számaik vannak, mint azelőtt.

Ki dönti el, hogy mit adnak le?, vagy ezt már az USA-ban évekre előre kitalálják hogy most ez a trendi, meg amaz, a többit háttérbe szorítjuk, meg ilyenek?

De akkor is, az emós korszak óta semmi olyan irányzat nem jött, ami kicsit is köthető a rockzenéhez.

Ami metálos szinten megjelenhet, az max egy nagy legenda halálhíre, mint pl. Lemmy Killmister.

Bezzeg Justin Bieber majmával meg a többi gyorsan lett sztárocska botrányaival tele minden.


2016. aug. 28. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Mivel az elmúlt pár évben iszonyatosan fejlődött az elektronikus zene, ezért az lett a divat.

A divat ellen pedig nem tudsz mit tenni...


Tartalmas rappet sem adnak már sehol sem a médiában, csak a szokásos, semmitmondó 'gyere el a buliba, szórd a pénzt, igyál, drogozz és b..ssz meg mindenkit' szövegeket hallani, ami persze, néha jól esik, de fogalmam sincs, hogy bírja valaki hónapokon keresztül ezt a lelketlen, pénzéhes hülyeséget hallgatni, amíg az értelemmel, mondanivalóval bíró rappereknek a zenélés mellett 8 órában melózniuk kell, hogy megtudjanak élni..

2016. aug. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

#1 vagyok.


Én nem hallgatok metált, de valószínűleg van mondanivalója a műfajnak és a daloknak.

Na, hát sokkal egyszerűbb kordában tartani a népet a sokszor teljesen szöveg nélküli dubstep, meg deep house bulizenékkel, mint a tartalmas, szókimondó, őszinte zeneszámokkal.

2016. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
Mert a metál egy rétegzene, és mint ilyen, nem termel a csatornának akkora profitot. 15-20 éve még más volt a helyzet, mert akkor éppen divat volt a metál, most meg sajnos az ilyen gangnam style-szerű hulladékok, meg egyéb semmitmondó vackok jelentik a divatot.
2016. aug. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy a 2-es írja. Jelenleg a média a hatalom leghatékonyabb eszköze a nép butítására és manipulálására. A metalzenével elsősorban a szöveg a gond, mert gondolkodásra és lázadásra nevel.
2016. aug. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
tl;dr;
2016. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szegedi nagyáruházban szokott Cream és Toto szólni.
2016. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, az ritka. Amúgy szerintem is az egyik ok a szövegek. Azért egy Fear Factory-t lenyomni a VIVA-n, elég kemény lenne. De Muse-t se nagyon adják a Resistance című lemezük óta, nagyon bátor mindkét zenekar.
2016. aug. 29. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!