Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Üreges testű (hollow-body)...

Üreges testű (hollow-body) gitár hangszedők?

Figyelt kérdés
Ráleltem egy ezeréves őskövület üreges testűre, és szeretném rendbe rakni, függetlenül attól hogy valószínűleg egy fabatkát sem ér, mert valami bulgár keleti blokkos csoda a cucc. Csak egy sima hobbi, sosem volt elektromosom, csak az akusztikust gyötröm de egy ilyenre már nagyon régóta vágyom. Nem vagyok expert az elektronikában, tehát lehet hogy bután fog hangzani a kérdés, előre is bocs, dehát ezért teszem fel itt. Tehát: A testbe nincs hely marva/vágva a pickupoknak. A gyári hangszedői a testre voltak rátéve, de egyáltalán nem mélyedtek bele. Ezek már halottak, tehát hangszedőket eleve kell rá szerválnom. Seymour humbuckereket néztem nyakba és bridgbe is, de nem tudom, hogy ezek rámennek-e? (A nyak magasabban van a testhez képest mint mondjuk egy les paulnál) Illetve mennyit befolyásolna, ha szakemberrel lenne bele vágatva/maratva egy-egy hely a hangszedőknek? Előre is köszönöm a válaszokat.

#gitár #jazz #hangszedő #pickup #jazzgitár #üreges testű #hollow body
2016. szept. 1. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jó ötlet a hangszedőt bemarni a testbe, mert lehet, hogy a fedlap alatt nincs semmi, ahová rögzíthetnéd. Léteznek ilyen célra vékony kivitelű hangszedők, meg kéne mérni, mennyi hely van a húrok meg a fedlap között, és keresni valami megfelelőt. Van olyan is, amit a nyak végéhez lehet rögzíteni, nem kell a testet furkálni.

[link]

2016. szept. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aha! Na, ugyanez a méret volt rajta eredetileg, tehát ugyebár ez az amit nem kell belemarni. Biztos hogy nincsen középső blokk a testben, tehát nem semi-hollow, hanem teljesen üres, viszont láttam sok ilyet, amibe ettől függetlenül bele van marva/vágva a hangszedő helye. Én nagyon hajlanék rá hogy ne kelljen hozzányúlni a testhez, de azokból a márkákból/típusokból nem találtam ilyen verziót, erre is kíváncsi lennék, hogy vajon hogyan szólhat. Egyébként köszönöm a választ!
2016. szept. 2. 08:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vadászd le ebből a fajtából a legolcsóbbat, szólni fog, esztétikusan be lehet építeni, passzolni fog a gitár stílusához, és nem ez lesz a leggyengébb láncszem abban a Kremonában. :)
2016. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, az első válaszra reagálva. Nem függ össze azzal hogy van-e valami a fedlap alatt. Ami teljesen üreges testű ott is a fedlaphoz van rögzítve, ez így szokás, ez a normál. Igen, van olyan is hogy van valami blokk a testben, az megint egy másik történet. De mindkettőnél bele van vágva a testbe.
2016. szept. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nem kivitelezhetetlen, a felfogatás a fedlapra is megoldható. Gerjedés szempontjából nem hátrány, ha a hangszedő közvetlenül belelóg a testbe? Mondjuk üreges testű mindenhogy hajlamos a gerjedésre, de ezáltal nem lesz még inkább az?
2016. szept. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dede, természetesen gerjedékeny(ebb) :S

A válaszommal csak arra akartam célozni, hogy úgy írtad mintha ez nem egy jó megoldás lenne, erre írtam hogy ezt csinálják a legnagyobb gyártók is, ha teljesen üreges testű, és nincs blokk, akkor is a fedlapra van rögzítve, belevágva. Pont ez a gyakoribb megoldás.

De persze ha nem akarja az illető megfaragni a gitárt, vagy később vissza akarja állítani az eredeti állapotot, jó megoldások ezek a vékony, kívülről rögzíthető szedők :)

2016. szept. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A gerjedés az biztos, a kérdés csak az hogy mennyire. Néztem mini humbuckereket, azok ilyen célokra vannak, viszont azok egy picit drágák. Közben meg utánakérdezgettem gitárkészítő ismerősnél, azt mondta hogy elvileg nem gáz, meg kell nézni hogy statikailag milyen a test, aztán ki lehet okoskodni. :)
2016. szept. 5. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!