Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ár/érték arányban jó hangszedő...

Ár/érték arányban jó hangszedők elektromos gitárhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az elektromos gitáromon szeretném kicserélni a hangszedőimet, de nem igazán vagyok tájékozott, hogy mik azok amik ár/érték arányban megbízhatók. Mivel elég sok műfajt kedvelek ezért valami olyasmi kéne ami univerzálisan használható, több hangzásvilághoz... már ha van ilyen   (Cort KX5 gitárról van szó egyébként) Előre is köszi a válaszokat!

2016. máj. 29. 00:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor itt alapvetően nem a hangszedő szerintem a kérdés, de hogy válaszoljak az EMG hangszedők nagyon jók és a Seymour Duncan-ek is, őket bátran merem ajánlani, bár tény meg kell fizetni. Alapvetően a humbucker hangszedőket valami jó kis rocknrollra szokták használni. Szerintem a 2hangszedő árából vegyél egy multieffektet amiből minden hangzást elő tudsz csalni és meg fog oldódni a problémád! :)
2016. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk nem biztos, hogy egy 60 ezres gitárba beletolnék 50 ezernyi hangszedőt, amennyi egy tényleg jó márkás pár.

Olcsóbbak is lehet nézni, de akkor sokkal előrébb megint nem vagy.

Univerzális dolgok meg nem léteznek.

2016. jún. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, ezért javasoltam a multit, mert ha jól értelmeztem a kérdést, nem is biztos hogy a hangszedővel van a probléma. Univerzális hangszedő nem feltétlenül létezik ilyen formában de univerzális megoldás a multi még lehet!
2016. jún. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát egy gagyi multitól nem lesz a hangzás univerzálisabb, csak fosabb, mosottabb.
2016. jún. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Univerzális dolgok is léteznek..


Na de akkor szerinted mitől lesz az? :)) Ha már ugye a hangszedő kilőve..


Fender Stratocastertől vagy ESP-től, esetleg egy Ernie Ball JP modelltől? Mellé meg egy JCM 800-tól vagy egy Mark IV fejtől meg a V30as ládáktól, meg ha belefér a milliós keretbe az Axe FX2-től..


Van értelmes ötleted is?

A kérdező is szívesen hallaná, meg én is.

2016. jún. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy univerzális gitár, írtam már.

Ha több hangzás kell, akkor több gitár, erősítő fog kelleni.

Egy gagyi műanyag hangú multi mindenesetre egész biztosan nem megoldás.

2016. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A több gitár jó megoldás ha az ember megteheti ez tény!

A több erőlködő már más tészta..

A Boss GT-k pl... na az tényleg műanyag, a Zoom- is az. De pl egy Line6 Pod XT Live már más dolog.. Jó Line6 multik vannak. Használtan, színpadon használhatókat ki lehet fogni a 2hangszedő (50e- ft) árán. Igen neves gitárosok használják! Minden benne van ami kellhet. Próbálj ki egyet kettőt meg fogsz lepődni! Persze ez mindig kompromisszum ha ez ember nem teheti meg hogy százezreket költsön a motyójára. Valami mindig a hangzás rovására fog menni..

2016. jún. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Multieffektet semmiképp nem szeretnék. Amúgy tudtommal a hangszedőket bármikor ki tudom szedni és átrakni egy másik gitárba, ha idővel sikerül arra is beruházni. Egy jó hangszedő meg mindig csak dob egy gitáron, gondolom.. :D Kérdés, hogy amik itt fel lettek sorolva tényleg jók-e.
2016. jún. 7. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!