Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy kiskora óta játszó gitáros...

Egy kiskora óta játszó gitáros gyerek, hogyan képes olyan lassan, fegyelmezetten gyakorolni, nem ellentmondás?

Figyelt kérdés

Vagy állandóan ott van mellette a zenész apja, és mondja, neki, ha egy kicsit gyorsabban akar játszani, hogy "NEM, ez nem gyakorlás, lassabban pengesd a hangszert...."



Pl itt van ez..

https://www.youtube.com/watch?v=J19s4MiCM4Y


Nekem kb olyan 3-4 évbe tellett, mire rájöttem, hogy elképesztően lassan kell elkezdeni a gyakorlást, baromi unalmas de csak így lehet elérni a célunkat


Szerintetek ez, hogyan működik? Nem tudom elképzelni, hogy egy 6-8 éves gyerek magától olyan fegyelmezett tud maradni és gyakorolni



2016. szept. 9. 01:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínű,hogy tanították,de gondolom ha szereti és felfogja,hogy mit kell tanulnia,akkor megy magától is.Bár azt nem értem,hogy mit értesz lassú tanulás alatt?Szerintem ha szeretsz valamit,nagyobb örömmel állsz neki megtanulni és gyorsabban is fog menni.Az alapokat gyorsan meglehet tanulni,a többi már gyakorlás kérdése.

Ez mellékes,de leírom.Nem muszáj,hogy tudj hangszeren jól játszani,hogy híres legyél.Sok mai sztárnál láthatod ezt és különböző műfajok nem igényelnek nagyobb zenei tudást(punk kategória főként).Persze,ezzel nem azt mondom,hogy rossz,sőt... :D

2016. szept. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pedig de, egy 6-8 éves gyerek sokkal fegyelmezettebben, szorgalmasabban és türelmesebben tanul, magától is, mint pl. egy 16 éves.

Az én zenei "karrierem" furulyázással kezdődött, kb. ennyi idősen, és katonás rendben felállva, precízen és fegyelmezetten fújtuk el ugyanazokat a nótákat újra és újra, amíg tökéletes nem lett. És nem volt semmi ellenvetésünk, fel sem merült bennünk, hogy ez ne lenne így jó. Sokszor saját magamtól játszottam el a furulyán ismertebb számokat, gyakoroltam órákon át, kerestem a hangot, ha nem találtam el elsőre, de csináltam, és nagyon büszkén mutattam be végül a szüleimnek, hogy mit tudok. Csak ez érdekelt, eszembe sem jutott, hogy ez unalmas lenne.

Felnőtt fejjel egész más, ez tény.

2016. szept. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1es


ha megnézted volna a videót, akkor értenéd miről beszélek, a kislány úgy játszik amit nem egy két-hónapba telik megtanulni, hanem szépen évekig tartó skálázgatás meg egyéb gyakorlás után kialakul


nem értem, hogy egy kisgyerek, hogyan képes erre,


valószínű én teljesen más környezetben nevelkedtem és nem volt erre módom, hogy ilyen hatékonysággal tanuljak

2016. szept. 9. 02:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!