Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Metálhoz gitár kombó, max...

Metálhoz gitár kombó, max 150e ft-ig?

Figyelt kérdés
A próbaterem elég nagy, szóval durván hangosnak kell lennie. Jöhet fej-láda cucc is, hátha találok használtan olyat ami belefér, de elsősorban kombó érdekel mert amúgy hazahordanám...

2016. szept. 14. 02:04
 1/7 Gipsz Jakab24 ***** válasza:
Tapasztalatból mondom a fej láda nagyon jól mutat de hidd el nem akarod azt cipelgetni.Én egy 60w-os behringer ac112-t használok.Hetesig kell max a hangerőt tekerni.Koncerten meg kilövik.Tökéletes.Kicsi,nagyot szól.Nagy a próbahely?A dobot úgysem nyomhatod el, tehát felesleges nagy arzenálra költekezned.Elég lesz a kombó.50enből meg is úsznád de ha el vagy eresztve tele van a net jó kombókkal.Kezdetnek egy multit csapj mellé, ha nincs semmi pedálod.Azzal azért sokat tudsz dobni a hangzáson.Én ìgy kezdeném...
2016. szept. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Alapba hogy milyen a hangzása annyira nem is érdekel, csak bírja azt amit a multin beállítok... Blackmetálról van szó, szóval a felső 3 húrt elég aktívan használom egymással párhuamosan, a lehető legtorzabb beállítással(nem egy zömök hangzás, az a basszer dolga lesz,) hogy elég teret nyerjen durván hangosnak kell lennie. Full csöves cucchoz még nem volt szerencsém, de sokan írják hogy pl egy 60w os full csöves fej/kombo hangosabb mint egy 150-es tranzisztoros, de ugye drágábbak is... A másik kérdés, hogy a mennyire lehet igaz, hogy egy "nagyobb" kombó ha rendszeresen ki van hajtva szétmegy, mert ahogy mozog benne a membrán, az szétb@ssza a forrasztásokat stb...
2016. szept. 16. 03:12
 3/7 kojee ***** válasza:

A hangerőt dB-n mérik, ezért a hangosság szempontjából a hangszórók száma és érzékenysége fontos,vagyis hogy mennyi levegőt tudnak megmozgatni. Az első válaszadónak abban teljesen igaza van, hogy egy 60 wattos tranzisztoros erősítő is elég tud lenni egy dobos mellé (csak mondjuk az egy hangszórós cuccokat illik feljebb rakni, hogy ne lábra szóljon). A csöves erősítők hangzás szempontjából igen jók tudnak lenni, de úgy nagy általánosságban pusztulat nehezek. Ha nem használsz sok effektet, csak torzítást, akkor érdemes lehet azt a hangzást megkeresned csöves cuccban amit szeretsz, és a multit meg elhagyni.Ami még a csöves erősítők hátrányához tartozik , hogy időnként a csöveket cserélni kell, ami pénzben nem elhanyagolható. Amúgy nem vagyok a multieffektek ellensége, de tényleg ki tudja irtani a dinamikát.

Ami neked ebben az összegben akár össze is jöhet (és személyesen nem ismerem/nem használtam/nem hallottam, de magyar és külföldi fórumokon nagyon dicsérik) a laney irt 15, és egy olcsóbb 212-es láda. Itt az éppen az erősítő sem nehéz, illetve a 212-es láda még egyedül is a hordozható kategória, valamint élére állítva még emelni sem kell már, mint a kombókat.

Amit ismerek, és igazából nem is szól rosszul a marshall valvestate sorozata, valamint a laney tf sorozata. Mind a kettő fajtát ugyancsak tudnám ajánlani, mert a tiszta csatornájuk is, és a drive csatornák is egész jól szólnak.Bár egyik sem egy pille könnyű valami, tehát kb 20kg kényelmetlen fogással.

2016. szept. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na! Elmentem a thomannba, és kipróbáltam MINDENT! Kapásból meg is néztem a neten, mi mennyi használtan, randall mellett döntöttem, találtam egy rd45 fejet 350euróért, állítólag 3hónapos csövekkel, majd 7főn megyek megnézni... én azonnal beleszerettem, egyszerűen egy iszonyat! Láda lesz hozzá kölcsönbe amíg nem lesz saját (az is randall kell hogy legyen). Egy 212-es láda meg ez a fej lazán elfér a hátsóülésen, és lehet mozgatni egyedül is. A láda majdnem 30kg, de majd kigyurom magam úgy jó lesz :D
2016. szept. 18. 04:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Marshall ebben verhetetlen. Én a csövest ajánlom.
2016. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kojee ***** válasza:
A legjobb módját csináltad a kiválasztásnak, kipróbáltál többet és amelyik megtetszett, azt választottad. Használd örömmel, és sokat.
2016. szept. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, de ha MINDENT :D kipróbál az ember, könnyen elcsábul a drágább cuccok felé... Szivem szerint hazahoztam volna egy satant, de most kb nincs elég pénzem arra a 212-es ládára se :S
2016. szept. 21. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!