Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdőként mire figyeljek...

Kezdőként mire figyeljek elektromos gitár vásárlásnál?

Figyelt kérdés

- Milyen gitárral "könnyebb" boldogulni kezdőként? Úgy tudom, hogy a nyak vastagsága is szempont. Nekem pici tenyerem van (lány vagyok), de logikusan nézve, minél szélesebb a nyak, annál könnyebb lefogni a húrokat. De apró kéznél ez nem gond? Vagy ez mind hülyeség, és igazából nem is fontos a nyak szélessége?

- Esetleg van olyan gitár, ahol a bundok közelebb vannak egymáshoz? Ha igen, az ilyen típusúakra milyen címszóval keressek rá?

- Olvastam, hogy a tremolós gitárok gyorsan elhangolódnak, akkor fix húrlábasat vegyek?



2016. szept. 20. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ebben a helyzetben, amiben vagy, menj el egy szakértőhöz egy boltban, áruld el neki, mennyit tudzs maximum költeni egy gitárra, hogy elektromosat vagy klasszikusat szeretnél-e, és próbálj ki párat, amit ajánl. Nem vagy oylan heylzetben, hogy netes tanácsok alapján önállóan dönthess.

Felejtsd el. Irány a bolt, és személyesen, hozzáértőtől, ha kell, akkor akár többszöri vissziatérés után hozva meg a döntést.

2016. szept. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlen szakértő....mindenki másra esküszik.

Elmondom igazából mindenkinek hogy az hülyeség,városi legenda max hogy kezdj akusztikussal (akkor hogy tanultam meg egy komoly tremolós,drága elektromoson amit már láttam színpadon is párszor?) azzal kezdesz amivel akarsz.A vékony nyak előny szerintem,legalábbis nekem az áll kézre és könnyen elférek rajt.Ha márkásabb,jól összerakottat veszel tremolósból nem hangolódik el,nekem se szokott,természetesen időnként be kell hangolni a húrokat de ez vele jár mindegyik gitárral.Engem annyiban gátol hogy a floyd rose ugye a legfinomabb véletlen hozzáéréstől is leng tehát pengetésnél ebbe belefuthatsz hogy torzul ha beleér a kezed pengetésnél.Nézz körül neten,nézz videókat,használt oldalakat,új gitár árakat meg ilyeneket én több hónap keresgélés után és az elektronikai tudásom révén mindent tudok az elektromos gitár működéséről de nem ez alapján vettem.

2016. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A vékony nyakat a rádiuszra érted, vagy a nyak szélességre (nut width)?
2016. szept. 20. 21:59
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne keverd a nyak szélességét a vastagságával. A szélességben jelentős különbség nem szokott lenni elektromos gitárnál, a vastagságban inkább. Szerintem ez is inkább ízlés dolga, de kisebb kézhez valószínűleg jobban fekszik a vékonyabb nyak. Persze ez sem biztos, mondhatnám, hogy ki kell próbálni többfélét, de kezdőként mind fura lesz, majd egy idő után, ha már tudsz ezt-azt, és kezedbe fogsz egy másfélét, el tudod dönteni, hogy melyik a jobb számodra. (Én is pár év után jöttem rá, hogy jobban szeretem a vaskosabb nyakakat.)

Van olyan, hogy közelebb vannak a bundok, nem sokkal ugyan, de kicsit számít (nem csak a távolság miatt, de ugyanabban a hangolásban egy hosszabb menzúrás gitárnak feszesebbek a húrjai, ezért kicsivel nehezebb lefogni). Alapvetően a Fender (stratocaster, telecaster)kopik hosszabb menzúrások (648mm) a Gibson (LP, SG)másolatok rövidebbek (628mm)

A stratokon használt vintage stílusú tremolóktól nem kell igazán tartani, az olcsóbbak is használhatóak, a Floyd Rose-stílusú tremolók már macerásabbak, abból inkább csak a komolyabbakat (drágábbakat) szokták javasolni.

És itt jöhet a képbe még egy lényeges dolog, hogy milyen zenét szeretnél játszani. Bár nem kizáró ok, de floydos superstraton ritkán játszanak blues-t vagy country-t, telecasteren meg metált. Nézd meg, mit használnak a kedvenceid, próbálj valami hasonló stílusú gitárt választani, azzal fogsz jól kijönni.

2016. szept. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért látom, már egész jól utánajártál a gitárok jellemzőinek.:)

A nyak rádiusza szintén elsősorban ízlés dolga, olcsóbb gitárnál nem is nagyon tudsz válogatni. Majd kialakul idővel, melyiket szereted. Az ívesebbel talán könnyebb akkordozni, a laposabb meg alkalmasabb nagyobb nyújtásokra.

2016. szept. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Különböző nyakprofilok, ez a rádiusztól és a szélességtől független.

[link]

2016. szept. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utánajártam a rövidebb menzúrás Gibson másolatoknak, nekik viszont 12 a rádiuszuk. A stratoknak, ahogy látom 7 vagy 9. Ez jobb lenne, de úgy tűnik kompromisszumot kell kötnöm.

Melyiket helyezzem előnybe, ha apró kezem van? A kisebb rádiusz vagy a rövidebb menzúrát? Menzúránál kb 1 cm a különbség, ez tényleg sokat számít?


Egyébként blues rockot szeretnék főleg játszani.

2016. szept. 21. 00:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Semmit nem számít a rádiusz ilyen szempontból.


Ami számíthat az menzúra, de nyilván nem vagy gyerek, hogy 3/4-es gitár kelljen, egy LP meg Strat menzúra között meg minimális a különbség, bariton gitárt meg nyilván nem fogsz venni kezdésnek.

2016. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kis kezet ujjgyakorlatokkal, nyújtásokkal elég jól lehet kompenzálni. Én jó néhány év játék után kb. másfél centivel szélesebbre tudom terpeszteni az ujjaimat a lefogó, mint a pengető kezemen. Ez is csak egy sport, sok edzés kell az érmekhez:)
2016. szept. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 7,25-ös menzúra 50 éve volt divat a Fendernél, ma már talán csak a reissue modelleknél használják. Olcsóbb másolatoknál biztos nem találkozol ilyennel. És ahogy előttem írták, a kezed mérete szempontjából ez kb. mindegy, a nyak hátsó részének a kialakítása az, ami számíthat.

Ezekre a stílusokra jó a strat is, LP is, persze másképp fog szólni. Ami még lényeges lehet számodra, egy LP forma (vagy ebből a szempontból a telecaster is ilyen) ha ülve játszol, nem igazán kényelmes, sőt baromi kényelmetlen, a strat viszont nagyon az.

A legjobb megoldás egyébként az, ha mindből veszel egyet. :D

2016. szept. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!