Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyibe kerül egy zongoratanár?

Mennyibe kerül egy zongoratanár?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni zongorázni (Chopin - Nocturne féle stílus vonz és az ilyen lassabb, melankólikusabbak, bár nem tudom mennyire fontos ez).

Jelenleg iskola mellett középfokú nyelvvizsgára készülök. Szerintetek egy másik nyelvet érdemes elkezdeni, vagy zongora? Mennyire nehéz fejlődni? Még nincs tapasztalatom hangszerekkel.


2016. szept. 23. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

"Szerintetek egy másik nyelvet érdemes elkezdeni, vagy zongora?"


Te elfoglaltságod lesz, neked kell döntened.


"Mennyire nehéz fejlődni?"


Minden helyzet más. Függ az eltökéltségedtől, emnnyit gyakorolsz, mik a lehetőségeid, mik a céljaid...

Nem lehet megmondani


"Mennyibe kerül egy zongoratanár?"


A kérdés az, mire is van szükséged pontosan. Mert akár amgadtól si eljuthatsz egy olyan szintre, ami kielégítene téged.


Tanárt szerintem akkor akarj, ha valóban az a célod, hogy hetente gyakorolsz, eljársz a tanárhoz, és éveken át akarsz foglalkozni a zongorázással, tökéletesíteni akarod a játékodat, fejlődni akarsz...

Ha koca zongorázni szeretnél, az más helyzet, lehet az is ,hogy az elején eljársz párszor, és magadat fejelszted.

2016. szept. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem akarok magas szintet elérni, főleg, hogy egyetemre is akarok menni, csak mindig is vonzott a klasszikus zene és leginkább a zongora és jó lenne egyszer elmondhatni magamról, hogy tudok kicsit zongorázni.
2016. szept. 24. 07:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Akor szerintemtanuld meg a zenei alapokat akár privát tanárnál is, ismerőstől, aki régóta tanulja... Aztán oktatóvideókról, köynvből próbáld meg magadótl emgtanulni. Nyilván nem azon fogsz görcsöln, hogy tökéletes legyena kéztartásod - amit évekig tart emgtaunlni és még több fejelszteni, szinten tartani -, hanem hogy sikerüljön eljátszani a kottát.

Nyilván ha nincs zongorád otthon, akkor meg vagy lőve a lehetőségek szempontjából.

2016. szept. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahol én tanulok, ott 4500 Ft/fél év.

Kezdő vagyok csak, de nagyon sokat fejlődtem már.

2016. okt. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!