Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a titka a Beatles együttes...

Mi a titka a Beatles együttes Egy nehéz nap éjszakája (A Hard Day's Night) daluk nyitó akkordjának?

Figyelt kérdés
Hogyan kell pontosan lefogni? Több helyen megnéztem, s több variációt mutatnak. Fadd9, vagy G7sus4? nem lehet, hogy Lennon és Harrisan egyszerre ütnek 2 akkordot (Dsus4 meg Cadd9) Már nagyon régen keresem!Azt mondják ez a leghíreseb akkord!

2016. szept. 28. 20:43
1 2
 1/11 Waff ***** válasza:
Nem teljesen értem a kérdést.....A több variációnak valószínűleg az az oka, hogy más-más hangnemben van közölve az adott weboldalon. Nekem úgy rémlik hogy eredetileg G-ben nyomják.
2016. szept. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt én se nagyon értem :DDDD

Mi ezen a titok?

Másrészt meg, De, 2 gitár és 1 basszusgitár szólal meg egyszerre, szóval ne 1 akkordot keress. De ezenkívül nincs benne semmi extra, ezért nem érdem a kérdést, akkordok, pár hang, ez nem valami szemfényfesztés. :D

2016. szept. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nos akkor Kedveseim!!!

Először is nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltatok vettétek a fáradságot!! Másodszor bemásolok ide egy szöveget és linket is, amit azóta leltem, hogy a kérdést kiírtam.... ÍME:

Rejtélyes Beatles akkord

George Harrison’s 12-húros gitárján megpendítette az "A Hard Day’s Night" című film/dal nyitóakkordját, és ezzel elindította a négy évtizedig tartó rejtélyt; nem lehetett rájönni, hogy pontosan milyen hangokat szólaltatott meg.

Végül egy matematikus (amatőr zenész) oldotta meg a „feladatot”.

Ha érdekel, nézd meg Jason Brown tanulmányát és az alábbi videókat.

[link]

Én a kérdést azért tettem fel - hátha valaki segíteni tud - , hogy én mint "tábortűzi" gitáros, ha ezt a számot kérik tőlem, akkor melyik akkordot pengessem le.... Kiderült, hogy sokakat érint ez a kérdés (olvasd el a cikket )Itt egy másik, és van még több is:

[link]

Ez az egyik legérdekesebb

https://www.youtube.com/watch?v=OlrrDJtCFvY

A következő is érdekes (ezt is azóta találtam) itt ha jó a fordító gép arról vitatkoznak, hogy ki játszott mit.... már új variációk is feljönnek....

https://www.youtube.com/watch?v=8II3hDc_HLI

2016. szept. 30. 09:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is olvastam róla valami olyasmit, hogy sokat kísérleteztek, mire megtalálták a tökéletes hangzást. Mintha még Ringo dobja is megszólalna. De nem biztos.
2016. okt. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Én is olvastam róla valami olyasmit, hogy sokat kísérleteztek, mire megtalálták a tökéletes hangzást. Mintha még Ringo dobja is megszólalna. De nem biztos."


Pontosan!!! Lennon meg Harrison üt egy Fadd9 akkordot, Paul McCartney a basszuson egy D-t és ringó, még a felvételeken is látszik az egyik cint üti meg....

2016. okt. 4. 17:06
 6/11 Waff ***** válasza:
Akármerről olvasom....én esküszöm, még most sem értem a kérdést...Tulajdon képen arra vagy kíváncsi, hogy milyen akkordokkal jáccák', vagy te mivel játszd "tábortűz" mellett?
2016. okt. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Waff nevű felhasználónak!!!

IGEN ÉS IGEN!!

A válaszokat azóta nagyjából megtaláltam... A kérdés az volt, hogy mi a titka az Egy nehéz nap éjszakája című dal nyitó akkordjának? A Titok az, hogy nem egy akkord hallatszik egy gitáron, hanem 4 hangszer egyszerre... ha a linkeket megnyitod te is elolvashatod... Azt nem értettem, hogy bármilyen hasonló akkordot ütök, mégsem úgy szól mint a gombafejűeknél... Állítólag, ezt 4 évtizedig kutatták, és több variáció is létezett... aztán George Harrison árulta el, hogy Fadd9-et fognak (őő egy 12 húroson, lennon pedig egy 6 húroson plusz Paul is beüt egy D hangot a basszuson s egy zongora akkord is hallatszik ) ezért nem tudtam én tábortűz mellett egy szál gitárral megcsinálni.... de egy gitároktató azóta rajzolt egy akkordot, ami nagyon hasonlít rá.... Szóval a dolog meg van fejtve.... Köszönöm!!!

2016. okt. 5. 13:46
 8/11 Waff ***** válasza:

Hm...ez kissé érdekes. Egy jó, profi (ez esetben gitáros) zenész hallás után megmondja egyből, -vagy ha nem is egyből, némi fülelés, pötyögtetés a hangszeren, figyelve az összecsengésekre- hogy milyen akkordok szólnak a dalban, milyen hangnemben van...stb. Ez nekem kissé megmosolyogtatónak tűnik amiket írtál, hogy 4 évtizedig kutatták hogy vajon mi a franc szólhat abban a dalban....ugyan már :)

Viszont! Tábortűz mellett, nem feltétlenül szükséges "bonyolult" akkordokat használnod, nyugodtan egyszerűsíts (ne érts félre, nem helyettesíti az egyszerű 4-es, 5-ös hangzatot egy mezei 3-as), Pl az Fadd9 helyett megteszi olyankor a mezei F-dúr is. Tábortűznél úgy is inkább a hangerő számít, vagy az, hogy túlüvöltsd a többieket :)

2016. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Waff nevű felhasználónak!!!

ha nem vagy képes elolvasni a linkeket amiket küldtem, akkor legalább az egyiknek az első sorait bemásolom...!!!

" Rejtélyes Beatles akkord

George Harrison’s 12-húros gitárján megpendítette az "A Hard Day’s Night" című film/dal nyitóakkordját, és ezzel elindította a négy évtizedig tartó rejtélyt; nem lehetett rájönni, hogy pontosan milyen hangokat szólaltatott meg.

Végül egy matematikus (amatőr zenész) oldotta meg a „feladatot”.

No.... Nálam profibb zenészek sem tudták megtalálni, akkor én "Tábortűzi gitáros"???? Valóban lehet mást is játszani helyette, csak furdalta az oldalamat a kíváncsiság.... Nem hiszem, hogy ez olyan megmosolyogtató lenne.. (Látszik, hogy sokaknak velem együtt megvolt ez a problémája) Ahányszor hallottam ezt a számot mindig azon agyaltam, hogy mi lehet pontosan, de pontosan ez az akkord.... Most már szerencsére megoldódott.... lehet, hogy egy év múlva már nem lesz érdekes vagy elfelejtem... ki tudja... Köszi a válaszod!!!

2016. okt. 6. 09:22
 10/11 Waff ***** válasza:

Pedig de....tényleg megmosolyogtató :)

Az a baj kedves kérdező, hogy nem olvastad és nem értelmezted kellően amit az előző válaszomban írtam.


" Rejtélyes Beatles akkord

George Harrison’s 12-húros gitárján megpendítette az "A Hard Day’s Night" című film/dal nyitóakkordját, és ezzel elindította a négy évtizedig tartó rejtélyt; nem lehetett rájönni, hogy pontosan milyen hangokat szólaltatott meg."


Na ez egy nettó baromság. Ilyen nincs. Kérdező! Ne vegyél mindent szentírásnak amit a neten, különböző blogokon olvasol. Mert könnyen így jársz, hogy butaságokat hiszel el. Ismétlem: egy profi, képzett zenész hallás, némi pötyögés után megmondja neked hogy milyen akkordokról van szó az adott dalban. Még akkor is ha mondjuk Fisz-dúrban (ami sokszor nem is olyan extrém, bár igen ritka) van egy mű.

Olyan nem fordulhat elő, hogy egy gitáros lepenget egy akkordot és az egész zenei világ 40 évig ámulva-bámulva, szájtátva füleli, és nem tud rájönni hogy mi a lótúró lehet az. Ilyen nincs, mert a profik simán kihallják, vagy ha egyből nem is hallják ki, akkor otthon, gitárral a kézben néhány perc alatt "kikísérletezik". Remélem érted ezek után mit szeretnék elmondani.

2016. okt. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!