Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire érdemes így nekikezde...

Mennyire érdemes így nekikezdeni a gitártanulásnak?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék megtanulni basszusgitáron játszani, most már keresgélni is elkezdtem, és ez még inkább elbizonytalanított.

Mindenképp egy olcsó gitárral kezdeném, viszont egy helyen azt írták, olcsó gitárral inkább el se kezdjem...

A másik az, hogy kiderült számomra, hogy a basszusgitárnak vastagabbak a húrjai, vastagabb ujj kell hozzá, nekem viszont akkora kezem van, mint egy ovisnak. Ez tényleg ekkora hátrány?

Gyakorolni meg nem lenne sok időm, csak a hétvégéken, szóval haladni is csak lassan tudnék.

Mert tanárom sincs, sőt, senki, aki tud játszani gitáron nincs a közelben, teljesen autodidakta módon csinálnám.

Megéri elkezdeni, vagy hanyagoljam még egy darabig?



2016. okt. 15. 23:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom, számít-e valamit, de 16/l.
2016. okt. 15. 23:49
 2/11 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy gitárt is, ez mennyire felelne meg hozzá?

[link]

2016. okt. 16. 00:27
 3/11 A kérdező kommentje:
Most továbbolvastam, és láttam, hogy metált nem lehet basszusgitáron játszani normálisan... Ez igaz?
2016. okt. 16. 00:44
 4/11 Gipsz Jakab24 ***** válasza:
Mindig érdemes elkezdeni.Csak gyakorlás kérdése.Metált is lehet rajta játszani természetesen.A metál zenében is van basszusgitár.
2016. okt. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

én pont úgy kezdtem ahogy te most (csak elektromos gitáron) aztán alakultak a dolgok, nem sokkal később lett egy zenekarunk és 1 év után már színpadon álltunk.

Amúgy miért lenne szükséges drága gitár a gyakorláshoz?..

Vegyél egy olyat amire így fiatalon van pénzed és kész.

Ha később rájössz hogy nem akarod v nincs időd rá, egyszerűen add el a gitárt. Nincs igazán vesztenivalód.

2016. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp kezdj bele, a basszusgitár nagyon jó :D én kb egy éve kezdtem, most tartok ott, hogy amiket szeretnék, többnyire el tudok játszani, bár a bonyolultabb slap technikák meg ilyenek még nem annyira mennek. De metálhoz pl. nem is kell olyan, ott főleg darálni kell, gyorsan pengetni. A Cort az elég jó márka, szerintem megfelelő lenne, de az a fontos, hogy kipróbáld előtte, ne látatlanban vedd. Meg az erősítőt is. A húrok tényleg vastagabbak, de nem jelent különösebb gondot a lefogása szerintem. Sok sikert hozzá, jó látni, hogy vannak akik szeretik ezt a hangszert, aki gitározni akar mindig akusztikus vagy szóló gitár jut először eszébe. Bass guitar forever! :D
2016. okt. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Waff ***** válasza:
36%

Sosem lesz jó basszeros az, aki nem tud legalább alapszinten 6 húroson matatni.

Kezdésnek én sem ajanlok drága gitárt, egy olcsóbb, de jó minőségű a célszerű. A Cort gitarokat én is csak ajánlani tudom.

2016. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te hol olvasod ezt a sok baromságot amúgy?
2016. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Sosem lesz jó basszeros az, aki nem tud legalább alapszinten 6 húroson matatni. "

Orbitális baromság, légyszi ne böfögj be sehova többet gitáros témakörben.

2016. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs azzal amit leírtál ha érdekel kezdd el! Amúgy rengeteg rossz basszeros van ha picit is komolyan veszed hamar jobb leszel mint a többség ;)
2016. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!