Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki tud nekem keresztény...

Csakoo kérdése:

Valaki tud nekem keresztény hard-rock bandákat mondani?

Figyelt kérdés

#zene #rock #kersztény hard-rock
2016. okt. 26. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Hajj hetente 3 ilyen kérdés van...keress utána
2016. okt. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor minek van az oldal, ha keresgélnem kell utána. -_-
2016. okt. 26. 22:12
 3/10 anonim ***** válasza:

P.O.D., Skillet, Pillar, Project 86, Kutless, 38th Parallel, Disciple, ráadásul a Korn gitársosa is miután megtért, lett egy saját, keresztény metálalbuma Head - Save Me from Myself címmel. Én ezeket ismerem valamennyire, de még itt találhatsz egy jó párat stílustól függően is:

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. okt. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nem vagyok keresztény, de nagyon jó zene és a világ első számú white metal zenekara a STRYPER. Ezt azért illet volna tudni...
2016. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Keresztény rockzenekarokat sajnos nem tudok, de keresztény metált annál inkább:


War of Ages (metalcore, melodic death metal)

[link]


Narnia (neoklasszikus/power metal)

[link]


Antestor (black metal)

[link]


Saving Grace (death metal)

[link]


As I Lay Dying (metalcore)

[link]


Impending Doom (deathcore)

[link]


HB (symphonic metal)

[link]


Replika (groove metal, metalcore)

[link]

2016. okt. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
igen, hát a black metál tipikusan keresztény...
2016. okt. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudom, a black metal zenekarok nagy része egyházellenes sátánista vagy pogány banda, de az Antestor keresztény zenekar. Egyébként a keresztény black metalt unblack metalnak hívják. (5-ös voltam)
2016. okt. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen nemrég olvastam erről, csak (tényleg nem kötekedésként csak még nem hallottam ilyet, és el sem tudom képzelni hogy milyen) arra lennék kíváncsi, hogy milyen az az "unblack" metál?

A White metál az keresztény metál, (újabban mondják "Christian" metálnak is), egy zenei stílus + zömében ugye keresztény szövegvilág.

Na most én csak úgy tudom elgondolni az unblack metált, hogy úgy szól zeneileg mint a black metál, csak éppen keresztény szövegvilággal. Na most a black metál zene viszont ahogy tudjuk nem éppen "mennyei" hangzásvilág, és akkor arra rákárogják/hörgik az egyházi szöveget?

2016. okt. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy mondod, az unblack metal zenekarok dalszövegei a kereszténységről, Istenről, Jézusról, a Bibliáról, stb. szólnak (néha tipikus blackes témákról is: halál, természet, háború, stb.), amiket károgó/üvöltő énekstílussal, minimalista gitárjátékkal és blast beat dobtechnikával adnak elő. Van egy pár ilyen zenekar, pl:


Boanerges (ha rákeresel, nem biztos, hogy ezt a bandát adja ki, mert van egy ugyanilyen nevű argentin power metal zenekar)

[link]


Horde

[link]


Fire Throne

[link]


Frost Like Ashes

[link]


vagy az Antestor, amit fentebb linkeltem


Illetve találtam egy keresztény grindcore bandát: Rehumanize

[link]

2016. okt. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fantom, Angel Reaper, Venom, Sodom.
2017. febr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!