Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok mondani olyan igehely...

Tudnátok mondani olyan igehelyeket a Bibliából, melyek azt támasztják alá, hogy aki hisz a Szentháromságban az keresztény, aki nem hisz benne az nem?

Figyelt kérdés
Időközönként találkozok olyan véleménnyel, hogy aki hisz a Szentháromságban az nem keresztény, vagy éppen vica versa. Lényeg, hogy egyszerűen nem találok olyan igehelyet, amely azt bizonyítaná, hogy bármelyik állítás is igaz lenne. Pontosabban, hogy a Szentháromsághoz való viszonyulás döntené el, ki keresztény, ki nem. Mikor eljön Jézus Urunk megítélni élőt és holtat, a szerint fog ítélni, hogy ki hitt/hisz a Szentháromságban ki nem? A kérdés provokatívnak tűnik, de nem ez a célom, hanem az, hogy megfogalmazható-e olyan közös, Biblián alapuló álláspont, hogy ki/mi számit kereszténynek és ki/mi nem? Előre is köszönöm a segítségeteket!

2016. szept. 9. 17:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
51%
A kereszténység jelentése Krisztus követő. Nem utánzó, ahogy máshol tanítják. Az is feltétel, hogy fogadjuk be a szívünkbe Jézust, így Isten gyermekeivé válunk. Na már most, ha valaki csak egy angyalnak tartja őt, ellentmondva a Bibliának, ami Isten szava, ha egyáltalán nem teljesíti ezeket, akkor ők hogyan lehetnek keresztények?
2016. szept. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de amint írtam, konkrétumokra lenne szükségem.
2016. szept. 9. 17:19
 3/65 kzs ***** válasza:
51%

Nézd, konkrétan olyan Igehely nincs, amiben a "SzentHáromság" szó szerepel. Ez így a Bibliában nincs.

Viszont olyan van, hogy Isten 3-féleképpen jelentette ki magát: Atya, Fiú és SzentLélek (bár talán jobb a SzentSzellem kifejezés).

A SzentHáromság tehát ennek a kijelentésnek a megmásíthatatlanságát, igazságát jelenti.

2016. szept. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Engem igazándiból az érdekelne, hogy azt az illetőt, aki kereszténynek, Krisztus követőjének mondja/gondolja/hiszi magát, azt a Szentháromsághoz való viszonyulása dönti el vagy sem, és amennyibe igen, ennek milyen konkrét bibliai alapja van, és Jézus Krisztus az ítélet napján, ez alapján fog-e dönteni, avagy sem, és ennek milyen bibliai alapjai vannak.
2016. szept. 9. 17:46
 5/65 anonim ***** válasza:
39%
Ha az Atya, a Fiú és a Szentlélek NEVÉBEN keresztelkedik valaki, akkor hogy a csudában hihet bármi mást? Személynek van neve, nem pedig személytelen erőnek.
2016. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 szp72 ***** válasza:
100%

A keresztény szó mindössze háromszor szerepel a Bibliában: ApCsel 11,26; 26,28; 1Pét 4,16.


A keresztény azt jelenti Krisztus követője, Krisztus tanainak elfogadója. S mivel a különféle egymásnak is többé-kevésbé ellentmondó felekezetek egyaránt maguknak követelik a Biblia és Krisztus tanításának helyes értelmezését, ezért szükségszerűen a különböző felekezetek többé-kevésbé nem tartják egymást kereszténynek.


Én személy szerint a szentháromságtant nagyon fontosnak és lényegbevágónak ítélem, ennek ellenére nem mondanám, hogy Jehova-tanúi nem keresztények, de mindenesetre határeset. A másik nagy határeset a mormonok, de ők szerény megítélésem szerint már inkább a határon túl vannak, mint eminnen.

2016. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:
Az Atya a Fiú és a Szentlélek NEVÉBEN keresztelkedés, nagyon is rendben van, más keresztség (számomra sem) nem érvényes. Ez bibliai parancs (Mt 28,19)! Ez még mindig nem cáfolja, vagy erősíti azt, hogy a Szentháromságban való hit tesz valakit kereszténnyé, avagy nem kereszténnyé. Úgy tudom, hogy Jehova tanúi is így keresztelnek. Ettől már keresztények? Nem vagyok benne biztos. A fő kérdés még mindig kérdés: „Tudnátok mondani olyan igehelyeket a Bibliából, melyek azt támasztják alá, hogy aki hisz a Szentháromságban az keresztény, aki nem hisz benne az nem?”, illetve, hogy: „a Szentháromsághoz való viszonyulás döntené el, ki keresztény, ki nem?” Avagy: „Mikor eljön Jézus Urunk megítélni élőt és holtat, a szerint fog ítélni, hogy ki hitt/hisz a Szentháromságban ki nem?” (A héberben, mint a görögben a név nem feltétlenül azt jelenti, amit ma annak gondolunk.)
2016. szept. 9. 18:14
 8/65 A kérdező kommentje:

szp72 nevű felhasználó válaszára:

Nem tudom, ki van a „határon túl” vagy innen, erről a Biblia nem éppen a Szentháromság fényében számol be (szerintem). Tény, hogy nem az elnevezéseken múlik az, hogy ki keresztyén vagy ki nem az. Nem merném azt mondani egy Jehova tanújára, sem katolikusra, mint ahogy egy mormon tagra sem, hogy nem keresztény, csak azért, mert nem hisz, vagy másképp hisz a Szentháromságban. Mindegyik távol van tőlem. Félek, ha így tennék, lehet, hogy a Szentlélek ellen szólnék. Nem hiszem, hogy én döntöm el, ki méltó és ki méltatlan. Mások bátran megteszik, lelkük rajta. Szerintem ez nem az én dolgom és szerintem ez nem is az egyházak vagy lelkészek, vezetők, vagy teológusok dolga. Inkább rábízom Urunkra. A kérdés ettől még mindig megmaradt!

2016. szept. 9. 18:28
 9/65 anonim ***** válasza:
39%

Sziasztok!


Persze,hogy van kedves kérdező;


Apcs 7:51

Kemény nyakú és körülmetéletlen szívű és fülű emberek, ti mindenkor a Szent Léleknek ELLENE igyekeztek, mint atyáitok, ti azonképpen.


Máté 12:30

Aki velem nincsen, ELLENEM van; és aki velem nem gyűjt, tékozol.

Róm 13:2

Azért, aki ellene támad a hatalmasságnak, az Isten rendelésének támad ELLENE; akik pedig ellene támadnak, önmaguknak ítéletet szereznek.


Itt van a szemünk előtt csak nekünk annyi a dolgunk,hogy el tudjuk fogadni.

2016. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
26%

Keresztény = "krisztianoi" = "krisztusi" azaz Krisztus Istenségét elfogadó, Krisztus Istenségével azonosuló. A szó ezt jelenti görögül.


Aki tagadja Krisztus Istenségét, az nem keresztény, mert a keresztény szó azt jelenti, hogy valaki elfogadja Krisztus Istenségét. Punktum. Ez egy egyszerű nyelvi kérdés, nem teológiai.


Ha érdekel a teológiai magyarázat is, akkor ajánlom figyelmedbe a teljes Újszövetséget. Az Újszövetség mind a 27 könyve erről szól. Az összes igehely, amit ott olvasol, vagy erre a tényre mutat rá, vagy pedig ebből a tényből indul ki.


"Pontosabban, hogy a Szentháromsághoz való viszonyulás döntené el, ki keresztény, ki nem."


Pontosan így van. Még egyszer mondom, pusztán nyelvészeti alapon, a szó jelentéséből kiindulva.


"Mikor eljön Jézus Urunk megítélni élőt és holtat, a szerint fog ítélni, hogy ki hitt/hisz a Szentháromságban ki nem?"


Erről szó nincsen. A Biblia ilyent nem ír, és ez nem is keresztény tanítás. Csak a szekták állítanak olyasmit, hogy rajtuk kívül más nem üdvözülhet, de ez nem igaz.

2016. szept. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!