Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a klasszikus...

Mi a különbség a klasszikus és az akusztikus gitár között? Melyiknek szebb a hangzása?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 13:33
 1/4 A kérdező kommentje:
meg egyáltalán.. mitől függ, hogy milyen vastag a nyaka? (ahol lefogom az akkordokat..:$ ott fent..)
2010. ápr. 27. 13:36
 2/4 Thurston ***** válasza:

Mi az, hogy melyiknek szebb a hangzása? :'D

Két különböző hangszer hangját hogyan hasonlítod te össze??


Amúgy az akusztikus kifejezést a fémhúrosra használjuk, nem mintha a klasszikus, vagyis nylonhúros ne lenne akusztikus hangszer...

2010. ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van, a nyelvezet a fémhúrost nevezi akusztikusnak, a nylon húrost pedig klasszikusnak. Eredeti rendeltetése szerint utóbbin ujjal játszanak, klasszikus darabokat. Ez persze nem szentírás. Nekem egy olcsó klasszikus gitárom van, de úgy szól, mint egy álom. Akkordozgatásra használom. Az egyetlen negatívum, hogy iszonyat vastag nyaka van, ez sokszor nagyon megnehezíti a dolgom. A fémhúrosoknak lényegesen vékonyabb a nyakuk.
2010. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jól van naaaaaa:D pont azért kérdeztem ezek szerint ekkora hülyeséget, mert nem tudtam:PP

Köszi a válaszokat!! :)

2010. ápr. 28. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!