Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A DJ-k a bulikon mit csinálnak?

A DJ-k a bulikon mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Nézem a nagy bulis videókat ( ultra music fest, tomorrowland és társaik) és nem tudom elképzelni, hogy amikor matat valamit a pulton, akkor mit csinál valójában. A zene úgy ahogy van előre meg van vágva, előre el van készítve a bulira ( ezért is tudják gondolom megcsinálni, hogy a dallamhoz hangolva lövik fel a tüzijátékot). Ötletek?

2016. nov. 8. 07:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Birkóznak azzal a bonyolult 2 jelszint potival meg a crossfaderrel, ha egyáltalán be vannak kötve :)

Az nem zenélés szerintem se. Nemtom mit csinálhatnak :)

Szerintem az, hogy egy dj valóban ZENÉL, az itt kezdődik:

[link]

0:45től

2016. nov. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%
Mondjuk ezt a scratchelést jó, hogy elfelejtették már és elmúltak azok a csodás 90-es,2000-es évek. Nem tudom mi lenne a roszabb egy műmájer DJ 50 perces etapja amikor bohóckodik a színpadon vagy 50 percen keresztül scratchelést hallgatni. Valóban több tudás kell az utóbbihoz de az biztos, hogy pénzt nem adnék érte. Szarból szobrot építeni is nagyobb tudás kell, mint megnyomni a play gombot mégsem válaszatnám az elsőt...
2016. nov. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Esetek többségében a zene csak fel van trubózva és a DJ pult segítségével, efektekkel és egyébb trükkökkel viszik át egyik számról a másikra a zenét. Ha jól csinálják,akkor vagy észrevétlenül történik egy váltás, vagy a DJ felviszi a feszültséget a zenéjével és az előző számra passzoló zenét teszbe, valami pörgős kezdéssel.


Sokáig én is csak úgy álltam ehhez a "szakmához", hogy nem igényel nagy tudást,de azóta picit elkezdtem vele foglalkozni( úgy hogy előtte Hard Rock bandában zenéltem) és hát nem olyan könnyű... nagyon sok gyakorlást igényel ... úgy csinálni és rakni a zenéket, hogy az végig felkeltse a közönség érdeklődését,akár órákon keresztül, nem könnyű. :D

2016. nov. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!