Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nehéz megtanulni zongorázni?

Nehéz megtanulni zongorázni?

Figyelt kérdés

Érdekel a zongora már régota de most komolyan el szeretném kezdeni. Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban:

Ha zeneiskolába mennék járnom kéne elősször fuvos hangszerre még szolfésre és csak utána mehetnék zongorázni??

Mennyi idő mire törhetően megtanulok??

14 évesen még el lehet kezdeni??

És ha nem tudok kottátát olvasni??

Minden tippet várok, és a válaszokat előre is köszönöm 14/L



2016. nov. 17. 18:53
 1/5 A kérdező kommentje:

És mennyibe kerül egy zongoraóra?

Egy zongora mennyibe kerül??

2016. nov. 17. 18:57
 2/5 anonim ***** válasza:
én 13évesen kezdtem és kiderült hogy nagy tehetsegem van hozzá és mostanra már elég jol tudok zongorázni ahhoz képest hogy 3eve járok. Hát a nehézsége embertől is függ. És nem kell furulyázni ahhoz hogy zongorázhass. Szolfézsra járni kell de nálam ugy volt hogy nem raktak be a kezdők közé mert hulyén néztem volna ki a 8évesek mellett.
2016. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy kezd el tanulni zongorázni, hogy nem tud kottát olvasni. De a zongorázás nem olyan hobbi mint a biciklizés, hogy gyorsan megtanulod, utána űzöd. Olyan 5-6 évet érdemes rászánni az életedből. Könnyűzenei pályán egyébként lehet esélyed, mert akik komolyzenei pályára készülnek, azok kb 6-7 évesen kezdték el, ha nem korábban.
2016. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt azért szerintem érdemes megemlíteni hogy akik 6-7 évesen kezdenek el zongorázni azoknak a többsége utálja ezt és csak azért jár mert a szülei rákényszerítik. Szerintem sokkal jobb tizenévesen elkezdeni mert bár lehet hogy nem lesz belőle nagy zenész de legalább szereti azt amit csinál.
2016. nov. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
7 évesen kezdtem zeneiskolába járni, és igaz, nem rajongtam érte. Kb 5 évre rá nagyon megszerettem, nem készülök zenei pályára. Mindenképp zenesuliba/tanárhoz járj, ha megoldható, egyedül szinte lehetetlen elkezdeni, szóval ha szeretnél megtanulni kezdj egy tanárnál :) és nem kell furulyázni előtte, ez általában fafúvos tanszakon van csak
2016. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!