Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék megtanulni zongorázn...

Szeretnék megtanulni zongorázni. Hol kezdjem?

Figyelt kérdés

Már kiskorom óra meg akarok tanulni zongorázni, de csak most határoztam el, hogy veszek egy zongorát. Az a probléma, hogy otthon nem fér el egy rendes zongora, de a szintetizátorokról nem hallottam túl sok jót.. De akkor mit vegyek? És otthon könyvekből, vagy a netről meg lehet tanulni annyira hogy magamat elszórakoztassam? (nem szeretnék tanárhoz járni)


24l



2015. nov. 27. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Sokféle szintetizátor van,valóban vannak gagyik, gyereknek valók, és vannak a komolyabbak, akár otthoni szorakozásra,

vagy a félprofi és profi hangszerek fellépésekre.

A pénz ugye behatárolja hogy mi az ami szóba jöhet, nem tudom mennyit szánnál rá, de mivel teljesen kezdö vagy,

szerintem nagyon drágát nem ajánlatos, mert ha idö közbe rájösz, hogy ez mégsem a te világod, nem buksz vele akkorát. Meglehet tanulni otthon, a megfelelö segéd anyagokat a Net röl is lelehet szedni, de kitartás, szorgalom, idö, türelem, az kell hozzá.

2015. nov. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha meg szeretnél tanulni zongorázni akkor keress egy jó tanárt.

Ha meg csak netről szeretnél bohóckodni akkor vegyél inkább valami szexi bugyit meg melltartót, hidd el mindenki jobban jár...

2015. nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm a választ. Nem tudnál esetleg az én kezdő szintemhez viszonyítva szintetizátort ajánlani?

A második kedves válaszolónak pedig üzenem, hogy örülök annak, hogy ilyen viccesnek tartja magát, de ha esetleg megtartaná magának a remek gondolatait, azzal nagy szívességet tenne az emberiségnek.

2015. nov. 28. 19:22
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Azért az nagyon vicces, hogy némelyek azt hiszik hogy egy hangszeren megtanulni játszani, valóban csak "játék", és annyit sem tesznek hogy felkeressenek egy tanárt. Aztán minden második ember "zenésznek" vallja magát, és ha valakinek ez nem tetszik még fel is háborodik hogy mért nem maradok csöndbe...

Értsétek már meg hogy vehettek ti 30 milliós zongorát is, de ha nem mentek el egy jó tanárhoz legfeljebb csak hangszer tulajdonosok lesztek, és nem fogtok megtanulni zongorázni.

Ahhoz hogy megtanulj zongorázni sajnos kevés lesz szintetizátort venni.

De ha nem hiszed, nyugodtan vásárolj...

Viszont fontold meg, mert a fehérnemű legalább látványos!:)

2015. nov. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Hogy ez a tag mekkora egy se-ggfej... fogadok, hogy ő járt tanárhoz és most oda van magával meg vissza.... Én magam is azt fontolgatom hogy veszek egy elektromos zongorát. (Yamaha NP31, rengeteg jó dolgot írtak róla a neten.) Ha valaki meg akar tanulni zongorázni, akkor nem kell hozzá tanár, az egészet úgy állítod be mintha tanár nélkül lehetetlen lenne... Nem mindenkinek kell egy tanár, hogy a körmére nézzen ha nem tanul...


21F

2015. dec. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

5


" veszek egy elektromos zongorát. (Yamaha NP31, rengeteg jó dolgot írtak róla a neten.)"


Nagyszerű... na pl. ezért se ártana egy tanár!


De vásároljatok csak, úgyis jön a karácsony!:)

Akár egy egykerekű biciklit is vehettek, aztán ha jól megy majd megmutatjátok hogy tudtok zongorázni...

2015. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 veterán vas ***** válasza:
0%

Komolyan mondom, rám jön a röhögés, amikor meghallom ezt az amerikai filmekből ismert baromságot:

"ha nagyon akarom sikerülni fog" vagy a "csak akarni kell és menni fog".

Szóval vegyél egy hangszert, lehetőleg a legpuccosabbat, tölts le ilyen-olyan programokat a netről, és produkáld magad.

Aztán amikor jön egy 8-10 év körüli kiskölyök, és eljátssza neked "visszakézből" Bartók Allegro Barbaro-ját, akkor hasonlítsd össze azzal, hogy Te le tudod pötyögtetni -egy újjal, az Isten véled édes Piroskám-ot, ami a keresztmama kedvenc dallama. És feszíts, mint pók a lucernában..... ;)

2015. dec. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az elején legalább igenis kell tanár. Én olyan 3-4 évig jártam, most már nagyon sok darabot meg tudok tanulni önállóan, ha nem is tökéletesen, de nekem tetszik.
2021. febr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!